راهنمای خرید کولر گازی

راهنمای خرید کولر گازی اسپلیت

 

مطالب مفیدی که هنگام خرید کولر گازی باید به آنها توجه داشت و یا راهنمایی جهت خرید کولر گازی اسپلیت معمولی و اینورتر :

کولر گازی ها در انواع کولر گازی پرتابل یا قابل حمل ، کولر گازی ایستاده ، اسپلیت یا کولر گازی دو تکه ، کولر گازی توکار و کولر گازی پنجره ای یا یک تکه وجود دارد.

 

کولر گازی دستگاهی است که با تبدیل گاز به مایع و سپس مایع به حالت گاز ، تولید سرما کرده یا به عبارت دیگر گرمای هوا را گرفته و به محیط بیرون منتقل میکند.

کولرها در انواع مختلفی از جمله  کولرهای یک تکه یا پنجره‌ای ، کولرهای دو تکه (اسپلیت) ، کولرهای پرتابل (قابل حمل)، کولرهای ایستاده و کولرهای توکار تولید میشوند.

راهنمای خرید کولر گازی اسپلیت

به طور کلی کولر گازی نام مصطلح برای کلیه دستگاههایی است که شامل چرخه سرمایش مبتنی بر تراکم و انبساط گاز است. این دستگاه ها، سیستم های تهویه مطبوع (Air Conditioner) نامیده می شوند.

 

سوال عمده ای که بسیار پرسیده میشود این است که آیا کولر گازی بانه ای بهتر است یا اصلی؟

جهت راهنمایی برای خرید کولر گازی ، باید خدمت شما عزیزان عرض کنم کاربرد شما از دستگاه کولر گازی در کجاست.

اگر میخواهید کولر گازی را در مناطق معتدل و یا سردسیر مانند شهرهای تهران ، تبریز ، شمال و ... استفاده فرمایید با خیال راحت میتوانید از کولر گازیهای بانه ای خرید کنید.

کولر هایی که به اسم بانه ای به فروش میرسند از لحاظ قیمت بسیار پایین تر از کولر گازی های اصلی هستند شاید نصف مقدار قیمت کولرهای اصلی باشند. بنابر این کولر گازیهای بانه ای برای مناطق معتدل عالی بوده و سالیان سال بدون مشکل کار خواهند کرد.

اگر شما در مناطق گرمسیری هستید و میخواهید برای آنجا کولر گازی خریداری کنید بهتر است از کولر های اصلی استفاده کنید زیرا کولر گازی های اصلی توان کار در دماهای بالا را دارند کمپرسور این کولر ها از نوع T3  بوده که مخصوص مناطق گرم هستند.

 

راهنمای خرید کولر گازی

سوال دیگری که بیشتر افراد دارند این است که چه توان و ظرفیتی از کولر گازی ، برای متراژ ما کافی است؟

توضیح کوچکی باید در این مورد خدمت شما عزیزان باید داشته باشیم. بعضی از افراد در انتخاب توان و ظرفیت کولر گازی همانند کولر آبی عمل میکنند و تصورشان بر این است که کولر گازی همانند کولر آبی هر چقدر قوی تر باشد بهتر است.

این تصور در مورد انتخاب کولر گازی بسیار اشتباه است. اگر شما موقع خرید کولر گازی ظرفیت آن را بالا بگیرید مجبور به پرداخت هزینه های بالای برق خواهید بود و اگر ظرفیت را پایین انتخاب کنید کولر گازی جوابگوی فضای شما نخواهد بود.

 

پس چگونه میتوانیم کولر گازی با ظرفیت و توان مناسب نسبت به متراژ خودمان انتخاب کنیم؟

برای شما عزیزان جدولی از شهرهای مهم ایران در این سایت قرار میدهیم که به سادگی بتوانید شهر مورد نظر خود را انتخاب کنید و با استفاده از اطلاعات آن جدول و متراژ فضای خود ، مقدار ظرفیت کولر گازی مورد نیاز را محاسبه کنید.

 

 

برخی ویژگی های کولر گازی که هنگام خرید کولر گازی باید به آنها توجه کرد:

تکنولوژی اینورتر: می توان گفت یکی از مهمترین و پرطرفدارترین تکنولوژی های جدید امروزی در کولر گازی است. این تکنولوژی باعث نگه داشتن دما در شرایط ایده آل بدون نیاز به روشن خاموش شدن های متوالی کمپرسور گردیده و چنانچه گفته می شود میزان مصرف انرژی را تا 60% کاهش داده که صرفه جویی بسیاری را به همراه می آورد.

 

باز و بسته شدن خودکار دریچه های کولر:

هوا را در جهات گوناگون به گردش در می آورند.

 

ریموت کنترل:

جهت کنترل کارکرد کولر از راه دور

 

کاهش مصرف برق کولر گازی

از آنجا که کولرهای گازی  به سه دسته کولرهای مناسب برای مناطق گرمسیر، معتدل و سردسیر تقسیم می شوند، موقع خرید، کولر را متناسب با آب و هوای محل زندگی خود انتخاب نمایید.

درانتخاب نوع و قدرت کولر گازی، ابعاد اتاق شما بسیار مهم است .گاهی شما برای یک اتاق کوچک کولر گازی با قدرت بالایی خریداری می کنید و بعد مجبور هستید که همیشه آن را در حالت کم قرار دهید و یا از شدت سرمایش اذیت شوید. در آن هنگام هزینه گزافی را بابت هدر رفتن انرژی بر خود تحمیل می نمایید

درزگیری مناسب اطراف كولر، قرار نداشتن در معرض تابش مستقیم خورشید، قرار گرفتن در مسیر جریان باد، در نظر گرفتن فضای کافی در پشت کولر برای گردش هوا، سرویس به موقع،  تمیز نمودن فیلترهای هوا، کندانسور و رادیاتور و مجهز بودن دستگاه به سیستم اینورتر، همگی تاثیر به سزایی در كاهش مصرف انرژی دارند.

استفاده از لامپ های كم مصرف در محیط بدلیل تشعشع حرارتی كمتر این لامپها میزان مصرف برق کولرهای گازی را به میزان قابل توجهی كاهش می دهد.

تمامی كولرهای گازی دارای درجه تنظیم دما (ترموستات) هستند. لذا با توجه به اینكه بهترین درجه برودت منزل در فصل تابستان بین 20 تا 25 درجه سانتی گراد است، می بایست از سرد كردن بیش از حد محل سكونت خودداری كرد.

استفاده بی مورد و یا همزمان از وسایل خانگی گرمازا مانند اجاق، سماور، لامپ رشته ای و ... باعث افزایش بار گرمایی محیط می شود، كه این امر زمان كار كولر گازی را جهت رسیدن به برودت مطلوب، افزایش داده و در نتیجه منجر به مصرف بیش از اندازه انرژی الكتریكی در كولر گازی می شود. بنابراین كارهایی نظیرپخت و پز، اتوكشی و ... را در ساعاتی انجام دهید كه گرمای هوا كمتر است.

در تابستان معمولاً سه منبع عمده گرمای ناخواسته در منزل وجود دارد: گرمای هوای خارج كه از طریق سقف و دیوار هدایت می شود، گرمایی كه از لامپ ها و لوازم خانگی انتشار می یابد و نور خورشید كه از راه پنجره ها به داخل می تابد. با استفاده از سایبان، پرده كركره و یا پرده پارچه ای با رنگ روشن، می توان نور خورشید را به سمت بیرون منعكس نموده و از میزان مصرف کولر گازی کاست.

 

 

دانستنیهای کولر گازی

 

   شارژ گاز کولر گازی

   طول استاندارد لوله کولر گازی

   سرویس کولر گازی

   ارورهای کولر گازی جنرال

   ارورهای کولر گازی ال جی

   ارورهای کولر گازی سامسونگ

   راهنمای خرید کولر گازی

   نحوه تنظیمات کولر گازی

   آموزش شارژ گاز کولر گازی

   روشهای کاهش مصرف برق کولر گازی

بازگشت