آموزش نگهداری از کولر گازی است 09120229533

آموزش نگهداری از کولر گازی اسپلیت و اینورتر

جهت سرویس و تعمیر کولر گازی اسپلیت در تهران با شماره های زیر تماس بگیرید:

09120229533          09101996024

با سلام خدمت دوستان محترم

در این مقاله میخواهیم روشهایی را که در سالم ماندن کولر گازی و عمر طولانی آن موثر هستند بیان کنیم.

ابتدا اجازه دهید مختصری از نحوه کارگرد کولر گازی بگوییم.

کولر گازی دستگاهی است که حرارت را از محیط با دمای پایین گرفته و به محیط با دمای بالا پس میدهد. این عمل توسط گاز داخل کولر گازی انجام میگیرد بطوری که کولر گازی با استفاده از انرژی الکتریکی و تبخیر کردن گاز و دوباره تقطیر کردن همان گاز ، عمل انتقال حرارت از محیط با دمای پایین را به محیط با دمای بالا انجام میدهد.

چند نکته و مطلب مهم که در نگهداری کولر گازی اسپلیت مهم هستند و باعث افزایش عمر کولر شده و از خرابی کولر گازی اسپلیت جلو گیری میکند عبارتند از :

برق ورودی کولر گازی اسپلیت نباید نوسان داشته باشد.

کولر گازی اسپلیت نباید تمام وقت با حداکثر قدرت کار کند.

توری ها و فیلتر های هوای کولر گازی باید بصورت مداوم و هر 30 روز یکبار شسته شوند. این عمل باعث تصقیه هوای داخل اتاق شده و از کثیف شدن اوپراتور کولر گازی جلو گیری میکند.

هیچ موقع نباید موقع روشن بودن کولر گازی حالت گرمایش و یا سرمایش کولر گازی عوض شود جهت تعویض MODE  باید ابتدا کولر گازی خاموش شده و در یک اتاق دیگر تنظیمات کنترل را انجام میدهند بعد از انجام تنظیمات کنترل کولر گازی  ، مجددا کولر گازی را روشن میکنند.

به هیچ عنوان از کولر گازی و کولر آبی همزمان و در یک مکان نباید استفاده گردد. کولر گازی رطوبت هوا را گرفته و بصورت آب آن را دفع میکند در صورتی که کولر آبی همیشه در حال اضافه کردن رطوبت به هوا میباشد.

جهت اطمینان از کم نشدن گاز کولر گازی و تمیز کردن فین های کندانسور و اوپراتور سرویس سالیانه توسط افراد متخصص انجام گیرد. کم شدن گاز کولر گازی سبب صدمات جبران ناپذیر به کمپرسور کولر گازی میشود.

در صورتی که احساس کردید کولر گازی باد گرم میدهد و یا از سرمای آن کاسته شده سریعا کولر گازی را خاموش کرده و با تعمیر کار کولر گازی تماس بگیرید.

به هیچ عنوان جلو و عقب کندانسور تا فاصله حد اقل یک متر نباید مسدود باشد در صورت مسدود بودن انتقال حرارت بین کندانسور و محیط بیرون به خوبی صورت نگرفته و کمپرسور اور لود میکند و باعث صدمات جبران ناپذیر به کمپرسور کولر گازی میشود.

تلفن تماس :  09120229533              09101996024

بازگشت