آوریل 14, 2024
آزمون کارشناسان رسمی دادگستری ۱۵ دی برگزار می‌شود

به گزارش گروه قضائی خبرگزاری فارس به نقل از قوه قضائیه، محمد حسین دادخواه گفت: از آنجایی که ثبت نام متقاضیان اخذ پروانه کارشناسی رسمی دادگستری از طریق سازمان سنجش انجام می پذیرد، زمان برگزاری این آزمون همانطور که قبلا به اطلاع عموم رسید در روز جمعه ۱۵ دیماه سال جاری در ۳۱ استان و ۳۵ حوزه امتحانی در ۶۷ رشته به طور همزمان  برگزار خواهد شد.

رئیس شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری خاطر نشان کرد: آزمون در استانهای آذربایجان شرقی و در شهرهای تبریز و مراغه و آذربایجان غربی و  شهرهای ارومیه و میاندواب و در استان مازندران شهرهای ساری، بابلسر و چالوس و در سایر استان‌ها در مراکز استان برگزار خواهد شد.

وی  افزود: در آزمون امسال ۸۵۲۲۶ نفر در ۶۷ رشته کارشناسی شرکت کردند که بیشترین تعداد ثبت نام کنندگان در استان های تهران با ۱۷هزار و ۹۲۴ نفر، خراسان رضوی ۵هزار و ۷۷۱ نفر، فارس ۵هزار و ۵۰۷ نفر، آذربایجان شرقی ۵هزار و ۴۰۸ نفر و مازندران۴هزار و ۷۲۶ نفر می باشد.

دادخواه با توجه به نوع رشته های کارشناسی اظهار کرد: در رشته های راه و ساختمان ۳۳هززار و  ۹۹۴ نفر، حسابداری ۸هزار و ۱۹۷ نفر، کشاورزی  و منابع طبیعی ۵۰۵۵ نفر، برق و ماشین آلات و تاسیسات کارخانجات ۴هزار و ۸۷۵ نفر و تعیین نفقه ۴هزار و ۳۱۷ نفر ثبت‌نام کردند.

وی همچنین در پایان گفت: نتیجه این آزمون حداکثر ظرف مدت ۲ ماه آینده از طریق سایت سازمان سنجش و دیگر رسانه های دیداری و شنیداری به اطلاع متقاضیان خواهد رسید.

 پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *