ژوئن 20, 2024
آغاز عملیات اجرایی فاز دوم بازار پرندگان خلیج فارس/ بهره‌برداری تا ۶ ماه دیگر


به گزارش خبرنگار ایلنا، سعید بیگی صبح امروز در آیین آغاز عملیات اجرایی احداث فاز دوم بازار پرندگان خلیج فارس در منطقه ۱۸ تهران در جمع خبرنگاران گفت: در لاین کندروی اتوبان آزادگان مسیر شرق به غرب و در محله خلیج، مرکز خرید و فروش پرندگان زینتی غرب یا خلیج فارس قرار دارد که از سال ۱۳۸۹ فاز نخست آن شروع به فعالیت کرد، به طوری که بالغ بر ۳۰۰ غرفه خرید و فروش پرندگان زینتی در این محل فعالیت می‌کنند. 


مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران ادامه داد: در سال ۱۳۹۷ و در دوره قبلی مدیریت شهری تهران بالغ بر ۱۰۰ واحد پرنده‌فروش سطح شهر به مرکز خرید و فروش پرندگان در شرق تهران و در حدود ۲۰ کیلومتری جاده امام رضا (ع)، ورودی مجتمع صنفی و خدماتی خاوران منتقل شدند، اما بازار پرنده‌فروشان شرق به دلیل دوری راه و عدم سنخیت جنس کار با بافت مجتمع صنفی خاوران، با استقبال شهروندان روبه‌رو نشد و رونق چندانی نداشت.


وی افزود: بر همین اساس مجموعه مدیریت شهری تهران، خاصه شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل در دوره جدید بر آن شد تا تعدادی غرفه جدید را در مرکز خرید و فروش پرندگان خلیج فارس بسازد و افرادی را که واجد شرایط هستند، در فاز دوم مرکز فروش پرندگان غرب پایتخت مستقر کند.


بیگی در همین راستا خاطرنشان کرد: در فاز دوم بازار پرندگان زینتی خلیج فارس ۱۰۰ غرفه احداث خواهد شد که این غرفه‌ها در ضلع شمالی مرکز خرید و فروش فعلی قرار خواهند گرفت و امکان خرید بهتر و ارائه خدمات مطلوب‌تر به شهروندان را فراهم می‌کنند.


وی با اشاره به استفاده از تجربه‌های ادوار گذشته در طراحی فاز دوم بازار پرندگان خلیج فارس اظهار داشت: در طراحی و اجرای این مرکز سعی شده است که از تجربیات شرکت ساماندهی و اتحادیه طیور و ماکیان در بحث سرمایش، گرمایش، استحکامات، ابعاد و سایر موضوعات استفاده شود. 


مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران ضمن تقدیر از همکاری شهرداری منطقه ۱۸ با این شرکت عنوان کرد: کلنگ‌زنی فاز دوم بازار پرندگان زینتی خلیج فارس امروز انجام شد و این فاز ظرف حداکثر ۶ ماه به بهره‌برداری خواهد رسید.


وی در پایان تصریح کرد: به محض اتمام احداث فاز دوم، براساس ارزیابی‌ها نسبت به انتقال پرنده‌فروشان شرق تهران به مجموعه جدید اقدام خواهد شد. 


IMG_۲۰۲۳۰۷۰۵_۱۱۱۵۴۵


IMG_۲۰۲۳۰۷۰۵_۰۹۵۹۰۳


IMG_۲۰۲۳۰۷۰۵_۱۰۰۷۱۴


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *