آوریل 14, 2024
پرتاب ماهواره جاسوسی کره شمالی صدای این کشورها را درآورد

رسانه‌های دولتی کره شمالی اعلام کردند که ماهواره نظامی و شناسایی این کشور که اخیراً به فضا پرتاب شد، تصاویری را از مناطق مختلف کره جنوبی ارسال کرده است.

هشدار هسته‌ای چین به آمریکا/ درگیری جدی شد؟

طبق گزارش ژاپن تایمز، این تصاویر شامل شهر سئول پایتخت کره جنوبی و همچنین مناطق موکپو، گونسان، پیونگ تاک و اوسان است که میزبان پایگاه‌های نظامی آمریکا هستند. این تصاویر در جریان دیدار کیم جونگ اون رهبر این کشور از آژانس فضایی کره شمالی به او نشان داده شده است.

سه پیروزی کلیدی مورد نیاز اوکراین/ زلنسکی اعتراف کرد

پیونگ تاک محل استقرار کمپ هامفریس ارتش ایالات متحده، بزرگترین تأسیسات نظامی خارجی آمریکا در جهان است. پایگاه هوایی اوسان مقر فرماندهی نیروی هوایی کره جنوبی و بخشی از نیروی هوایی آمریکا در خاک کره جنوبی است.

خبرگزاری مرکزی رسمی کره شمالی اعلام کرد که تصاویری که رهبر کره شمالی در جریان بازدید از مرکز کنترل اداره ملی فناوری هوافضا (NATA) در پیونگ یانگ به او نشان داده شد بین ساعت ۱۰:۱۵ تا ۱۰:۲۷ صبح جمعه گرفته شده است.

پیشتر هم رسانه‌های دولتی کره شمالی گفتند که رهبر این کشور تصاویری که ماهواره این کشور از تاسیسات نظامی آمریکا در گوام را مشاهده کرده است.

پرتاب موفقیت‌آمیز این ماهواره شناسایی نظامی روز سه‌شنبه رخ داد ولی برخی از کارشناسان نسبت به صحت و دقت اطلاعات جمع‌آوری شده توسط این ماهواره ابراز تردید کرده‌اند.

دیپلمات‌های ارشد ژاپن، کره جنوبی و ایالات متحده پرتاب ماهواره جاسوسی کره شمالی را به شدت محکوم و ادعا کردند برای پرتاب این ماهواره از فناوری موشک‌های بالستیک استفاده شده که استفاده از آن برای کره شمالی طبق قطعنامه‌های سازمان ملل ممنوع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *