دسامبر 11, 2023
اجرای ۱۹ هزار و ۳۸۶ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در فارس

به گزارش ایلنا، کامبیز صالحی امروز در نشست خبری تشریح جزئیات اجرای نهضت ملی مسکن در استان فارس عنوان کرد: شرکت سکاف به عنوان رکورد دار بیشترین حجم ساخت نهضت ملی مسکن با آماده سازی و اجرای ۱۹ هزار و ۳۸۶ واحد مسکونی با زیربنای ۲ میلیون و ۳۲۴ هزار و ۳۲۰ متر مربع در استان فارس مشغول به فعالیت است.

مدیرعامل شرکت سکاف با اشاره به استفاده ۹۰ درصدی از پیمانکاران بومی در پروژه‌های نهضت ملی مسکن فارس، عنوان کرد: زمانبندی پایان پروژه دو سال است که اکنون از برنامه نیز جلوتر هستیم و با  تامین مواد اولیه در تحویل واحدهای مسکونی دچار تاخیر نخواهیم شد.

صالحی با بیان اینکه سیستم  نهضت ملی مسکن در شهر مرودشت و کمیل آباد شیراز به شیوه سخت دیوار صنعتی درحال اجرا است، عنوان کرد: سعی شده است از روشهای صنعتی برای ساخت در این دو سایت استفاده شود.

وی در خصوص خدمات رفاهی در شهرک های نهضت ملی مسکن، نیز گفت: خدمات عمومی و رفاهی نظیر مدرسه، درمانگاه، پاسگاه، مسجد و فضای سبز در طراحی شهرک‌های نهضت ملی مسکن دیده شده است، اما صرفا ساخت واحدهای مسکونی برعهده سکاف است بنابراین مابقی توسط وزارت راه و شهرسازی به مناقصه گذاشته خواهد شد .

صالحی درخصوص تزریق اعتبارات به پروژه عنوان کرد: تاکنون وزارت راه و شهرسازی و بانک ها همکاری خوبی داشتند و امیدواریم این روند ادامه پیدا کند تا بتوانیم در موعدهای مقرر واحد ها را تحویل متقاضیان دهیم.

بهره گیری از تولیدات کارخانجات داخلی به ویژه واحدهای تولیدی استان

مدیرعامل شرکت سکاف با بیان اینکه اولویت سکاف استفاده از ظرفیت های داخلی در تکمیل زنجیره تامین و بهره گیری از تولیدات کارخانجات داخلی به ویژه واحدهای تولیدی استان فارس است، ابراز کرد: ساخت واحدهای مسکونی نهضت ملی مسکن در شهرهای دبیران، حاجی آباد، داراب، مرودشت، صدرا، لار، استهبان، نی ریز، فسا و کمیل آباد شیراز توسط شرکت سکاف درحال انجام است. 

به گفته صالحی  حدود ۱۷ هزار میلیارد تومان اعتبار ریالی پروژه های ساخت واحدهای مسکونی نهضت ملی مسکن در استان فارس بوده و پروژه مسکن در نی ریز و دبیران به ترتیب بیشترین پیشرفت فیزیکی را در استان دارد همچنین شرکت سکاف از گواهینامه رتبه یک صلاحیت پیمانکاری برخوردار بوده و در حوزه های متنوع صنایع نفت و گاز، باند و راه آهن، ابنیه و ساختمان و صنعت و معدن متمرکز شده که ۱۱ پروژه ساختمانی و عمرانی در محدوده استان فارس، ۴ پروژه ساختمانی در استان‌های دیگر کشور، ۷ پروژه در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی ۲ پروژه راه آهن و نیز ۵ پروژه راهسازی در دیگر نقاط میهنمان هم اکنون در دست اجرا است.

photo_۲۰۲۳-۱۰-۲۷_۱۲-۰۲-۵۷

 به گفته صالحی بزرگ‌ترین سرمایه ای شرکت را تعهد و صداقت این شرکت نسبت به ذینفعان و کارفرمایان است و  رعایت اصول مشتری مداری همراه با توجه به تعهدات اجتماعی در مناطق اجرای پروژه،  عامل موفقیت در ایجاد سرمایه اجتماعی برای شرکت سکاف خواهد بود.

 مدیر عامل سکاف پروژه احداث تاسیسات تقویت فشار گاز شهید کبیری لامرد در خط هفتم سراسری و احداث و راه اندازی ایستگاه تقویت فشار گاز میدان وراوی از جمله مهمترین پروژه های در دست انجام این شرکت در حوزه نفت و گاز بوده و اجرای پروژه زیرسازی قطعه ۱ و ۲ راه آهن همدان ملایر و نیز احداث باند دوم محور جیرفت – بافت – سیرجان مهمترین پروژه های این شرکت در حوزه راه آهن و راهسازی است. 

وی با اشاره به اینکه این شرکت با اجرای ۳۴ پروژه ملی در نقاط مختلف ایران در گردش مالی بیش از ۵۰ هزار میلیارد ریال در سال تلاش می کند سهم قابل توجهی در توسعه کشور ایفا کند؛ دیگر پروژه های این مجموعه را مورد توجه قرار داد و گفت: احداث حدود ۲۰۰هزار واحد نهضت ملی مسکن استان فارس، پروژه ۸۰۰ واحد مسکونی شهرستان رشت، احداث پروژه یکهزار واحد مسکونی شهرستان جیرفت، احداث ۱۰۷۰ واحد مسکونی شهرستان سیرجان، عملیات نازک کاری و احداث تاسیسات مکانیکی و برقی در پروژه ۱۰۰۸ واحدی نگین دولتخواه و نیز احداث واحدهای طرح نهضت ملی (۲۰۰۰ واحدی) مسکن استان قزوین از جمله مهمترین پروژه های ساختمانی سکاف در نقاط مختلف کشور به شمار می رود.

photo_۲۰۲۳-۱۰-۲۷_۱۲-۰۲-۵۴

صالحی با بیان اینکه سکاف تاکنون علاوه بر فعالیت های اجرایی، تعداد قابل توجهی از پروژه های EPC را به انجام رسانده است، تاکید کرد: این شرکت امور اجرایی پروژه ها از مرحله طراحی مهندسی و تامین تجهیزات تا نصب و راه اندازی را عهده دار بوده است از این رو هم اکنون اجرای پروژه های ایستگاه تقویت فشار وراوی و خط لوله جمع آوری گاز فلر، پالایشگاه بیدبلند در قالب پروژه های EPCC و سه پروژه دیگر در قالب EPC با مشارکت شرکت های مهندسی معتبر در دست اجرا قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *