می 25, 2024
احداث مخزن ۱۱۰۰ مترمکعبی آب و افزایش سرانه ورزشی-تفریحی در دو منطقه تهران


به گزارش ایلنا، عبدالمطهر محمدخانی درخصوص پروژه هایی که قرار است روز شنبه – ۲۰ خرداد ۱۴۰۲- در پنجاه و هفتمین پویش امیدو افتخار افتتاح شود، اظهار کرد: در این پویش شاهد بهره‌برداری از پروژه هایی در حوزه های مختلف در مناطق ۸ و ۵ خواهیم بود. 


وی در توضیح بیشتر پیرامون پروژه های منطقه ۸ گفت: احداث مخزن ۱۱۰۰ مترمکعبی ذخیره آب در زمینی به مساحت ۱۸۰۰ مترمربع با سطح پوشش ۳۹۰ هکتار یکی از این پروژه‌هاست. 


سخنگوی شهرداری تهران افزود: احداث و توسعه پایانه و پارک سوار درون شهری دیگر پروژه ای است که در سه راه تهرانپارس در زمینی به مساحت ۱۵۰۰ متر مربع به بهره برداری می رسد. همچنین در این پویش بوستان شهید ضابط در محله لشگر با تملک گاراژی قدیمی به مساحت ۵۲۵ مترمربع افتتاح می‌شود. 


محمدخانی افتتاح و راه‌اندازی بازار میوه و تره بار شهید علیجانی در محله فدک را دیگر پروژه پنجاه و هفتمین پویش امید و افتخار برشمرد و ادامه داد: علاوه بر این افتتاح بوستان مادر و کودک شقایق در زمینی به مساحت هزار مترمربع را خواهیم داشت که دارای امکاناتی از قبیل زمین بازی کودکان، وسایل بدنسازی و اتاق مادر و کودک است. 


به گفته سخنگوی شهرداری تهران، افتتاح زمین چمن مصنوعی تسلیحات در زمینی به مساحت ۳۵۰ مترمربع در خیابان گلشن‌دوست و زمین چمن مصنوعی تمدن به مساحت ۴۷۵ مترمربع در خیابان کرمان از پروژه‌های حوزه ورزش است که به ارتقای سرانه ورزشی منطقه ۸ کمک می کند. 


وی همچنین خاطرنشان کرد: ۵۹ پروژه توسعه محلی که ۶ پروژه در حوزه حمل و نقل و ترافیک، ۴۴ پروژه عمرانی و ۹ پروژه آن مرتبط به حوزه خدمات شهری و محیط زیست است، هم در روز شنبه در منطقه ۸ مورد بهره برداری قرار می گیرد.


وی منطقه ۵ را دیگر محل برگزاری پویش امید و افتخار در پنجاه و هفتمین ایستگاه آن عنوان کرد و افزود: احداث استخر روباز مجموعه فرهنگی-ورزشی و خدماتی شهربانو ( ویژه بانوان ) پروژه این منطقه برای افتتاح در روز شنبه است که مساحت استخر آن ۲۰۰۰ مترمربع با گنجایش هم‌زمان در هر سانس ۲۴۰ نفر است و ارزش سرمایه گذاری ۱۴ میلیارد تومانی دارد. 


بنا براعلام سایت شهر، به گفته محمدخانی، از ویژگی‌های این پروژه می توان به اختصاصی بودن برای بانوان، دارا بودن تاسیسات خدمات ۴ فصل، مجهز بودن به سیستم تصفیه و به روز استانداردهای جهانی از مدل اسکیمر که هم زمان آب را پاک می کند و اجازه نمی دهد آب هدر برود، اشاره کرد. همچنین سیستم ایمنی کمدهای قفل دار آنلاین، پارکینگ اختصاصی، امکان استفاده بانوان از چند رشته ورزشی، مهد کودک، سالن بدنسازی و دیگر خدمات مورد نیاز بانوان از دیگر ویژگی‌های این استخر روباز است. 


رییس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران در پایان بیان کرد: این پروژه باعث افزایش سرانه ورزشی و فرهنگی غرب تهران در حوزه بانوان شده و نشان از توجه و اهتمام ویژه مدیریت شهری به ارتقای جایگاه  بانوان و خدمات به ایشان است.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *