می 24, 2024

رئیس هیأت مدیره شرکت فناور ایمن ارتفاع سمنان از ثبت اختراع «دستگاه کنترل سلامت و حفاظت از موتورهای القایی» به همت شرکت فناور ایمن ارتفاع سمنان، از واحدهای مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، خبر داد.

علی قادری چاشمی ۶ آبان ماه بااعلام این خبر اظهار کرد: موتورهای القایی اصلی ترین نیروی محرکه صنعت هستند و حفاظت از آنها یکی از بزرگ ترین دغدغه های صاحبان صنایع به شمار می رود که «دستگاه کنترل سلامت و حفاظت از موتورهای القایی» این چالش را حل نموده و علاوه بر حفاظت هوشمند و رصد دقیق سیستم، هزینه های تعمیرات و نگهداری را به حداقل ممکن می رساند و موجب بهره وری حداکثری خواهد شد.

وی با بیان اینکه نمونه اولیه دستگاه ساخته و آماده ارائه به بازار است افزود: کاربرد اصلی دستگاه در صنعت برق و محافظت از موتورهای الکتریکی و کمپرسورها است و از ویژگی های برجسته آن می توان به هوشمند بودن آن اشاره نمود بطوریکه با هوش مصنوعی، رفتار موتور و شبکه برق را تحت نظر دارد و با تجزیه و تحلیل، برنامه متناسب با شرایط را اجرا میکند.

رئیس هیأت مدیره شرکت فناور ایمن ارتفاع سمنان گفت: قابلیت کنترل و مانیتورینگ از راه دور و مدیریت شبکه ای کل تجهیزات الکتریکی یک کارخانه از دیگر ویژگی های دستگاه ساخته شده است .

دکتر حمیدرضا محمدیان سمنانی، معاون فناوری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، نیز گفت: شرکت ایمن ارتفاع سمنان به مسئولیت مهندس علی قادری چاشمی از سال ۱۳۹۸ در پارک علم و فناوری دانشگاه استقرار یافت و در زمینه تهویه مطبوع و تبرید فعالیت می نماید؛ و پیش از این نیز موفق به ثبت دو اختراع در زمینه کاری خود و تجاری سازی آن ها شده است.

دکتر محمدیان درخصوص اهمیت ثبت اختراع گفت: ثبت اختراع موجب ایجاد حمایت از مخترع و اختراع می شود و مخترع حق انحصاری نسبت به ساخت، صادرات، واردات، فروش و استفاده از فرآورده را بدست می آورد؛ از همین رو به همه فناوران و نوآوران توصیه می شود برای ثبت اختراع ایده های خود اقدام نمایند و از حقوق مالکیت فکری مربوط به ثبت اختراع بهره مند شوند .

No tags for this post.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *