آوریل 14, 2024
اختصاص خطوط ویژه در مراکز معاینه فنی تهران جهت انجام معاینه فنی سرویس مدارس

به گزارش فارس، شادی مالکی از اختصاص مرکز معاینه فنی شهید چمران به عنوان مرکز تخصصی تاکسی و شش خط معاینه فنی به صورت ویژه در مراکز سراج، الغدیر، شقایق، شهید آبشناسان، نیایش و دماوند به سرویس مدارس جهت پذیرش این خودروها بدون نیاز به دریافت نوبت اینترنتی و خارج از نوبت خبر داد.

وی با اشاره به اهمیت ایمنی در این خودروها و الزام داشتن معاینه فنی برای اخذ مجوز سرویس مدارس تصریح کرد: چک لیست ارزیابی فنی سرویس مدارس متفاوت بوده و این خودروها با حساسیت بیشتری در مراکز شهر تهران از لحاظ ایمنی مورد کنترل و ارزیابی قرار می گیرند. از مسئولین مدارس تقاضا می‌شود جهت حفظ سلامت دانش آموزان و آرامش خانواده‌ها حتما از سرویس مدارس دارای گواهی معاینه فنی که از اعتبار آن بیش از یک ماه نگذشته استفاده کرده و به شدت در این خصوص حساسیت های لازم را لحاظ نمایند. بدون تردید مراجعه این خودروها به مراکز معاینه فنی شهر تهران به منزله داشتن حداقل ایمنی های لازم جهت تردد است.

مالکی افزود: جهت تشخیص و اطمینان مدارس و والدین از کنترل ویژه ایمنی این خودروها در مراکز شهر تهران، برچسب ویژه ای با مشخصه “معاینه فنی ویژه سرویس مدارس” پیش بینی شده که بر شیشه این خودروها الصاق خواهد شد.

وی در خصوص مراجعه این خودروها به مراکز معاینه فنی شهر تهران توضیح داد: در مصوبه سال ۱۳۹۷ شورای اسلامی شهر تهران با عنوانبرنامه عملیاتی ایمنی حمل و نقل دانش آموزان” علاوه بر الزام معاینه فنی، شرایط کنترلی ویژه ای نظیر بررسی سیستم سرمایشی و گرمایشی خودرو و مجهز بودن به وسایل کمک های اولیه و اطفاء حریق و نیز علایم ممیزه و تجهیزات شناسایی نیز پیش بینی شده است که این موارد صرفا در مراکز معاینه فنی شهر تهران کنترل می‌شد.

مالکی در توضیح استقرار میز خدمت در مراکز معاینه فنی اعلام شده و نحوه خدمت رسانی این بخش توضیح داد: با توجه به کنترل های ویژه و مضاعفی که برای خودروهای سرویس مدارس انجام می گردد در میز خدمت این مراکز کارشناسان متخصص به منظور ارائه مشاوره فنی و پاسخگوئی به سئوالات رانندگان محترم سرویس مدارس در صورت نیاز مستقر شده اند.

مدیر عامل ستاد معاینه فنی در خصوص نحوه فعالیت مراکز معاینه فنی شهر تهران توضیح داد: در حال حاضر به مراکز معاینه فنی شهر تهران روزانه در حدود ۵ هزار دستگاه خودرو مراجعه می نماید . مراکز بیهقی، شهید آبشناسان و شقایق در تمامی ایام هفته به صورت شبانه روزی و سایر مراکز معاینه فنی و واحدهای سیار معاینه فنی در روزهای شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۶ الی ۱۸ فعال هستند. ضمنا با توجه به اینکه تعدادی از شهروندان در ایام هفته به علت مشغله کاری فرصت مراجعه به مراکز را ندارند لذا جهت رفاه حال این افراد  برخی از مراکز در ایام تعطیل نیز فعال هستند.

 شهروندان می توانند جهت اطلاع از آخرین وضعیت کاری مراکز به سایت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران به آدرس inspection.tehran.ir و یا با شماره سامانه پاسخگو ۹۶۰۰۶۰۰۰ تماس حاصل کنند.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *