اکتبر 4, 2023
ادارات تهران ۱۰۰ مگاوات از مصرف برق پایتخت را کاهش دادند


به گزارش ایلنا از وزارت نیرو، “رامین پوریا” مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، با قدردانی از اداراتی که همکاری لازم را در کاهش مصرف برق مطابق با مصوبه ابلاغی هیات وزیران داشته‌اند از کاهش 100 مگاواتی مصرف برق پایتخت در ساعات اوج بار به دلیل همراهی مشترکان اداری خبر داد و با بیان این که هدف نهایی تعیین شده، دستیابی به موفقیت 200 مگاواتی در کاهش مصرف برق بخش اداری است، گفت: ده درصد از ادارات پایتخت به دلیل عدم همکاری لازم، اخطار قطع برق دریافت کرده‌اند و تاکنون اشتراک برق 135 مشترک اداری پرمصرف نیز با اخطار قبلی قطع شده است.


“پوریا” با بیان این که بالغ بر 5700 مشترک اداری در شهر تهران وجود دارد، نقش ادارات را در کنترل پیک بار شبکه توزیع برق مهم دانسته و گفت: حدود 40 درصد از مصرف برق مشترکان اداری مربوط به سامانه‌های سرمایشی است و در صورتی که این دسته از مشترکان سامانه‌های سرمایشی خود را مطابق با دستورالعمل ابلاغی از ساعت 12 خاموش کرده و همچنین مولدهای برق خود را وارد مدار کنند هدف تعیین شده در این بخش، محقق خواهد شد.


مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ هدف از اجرای طرح های مدیریت پیک در فصل گرم سال را تامین 100درصدی برق مورد نیاز هموطنان دانست و خاطرنشان کرد: ظرف چندروز آینده تمامی ادارات پرمصرف شهر تهران اخطارهای قطع برق را دریافت کرده و در صورت بی‌توجهی به مصوبه ابلاغی هیات دولت، حسب وظیفه واگذار شده به این شرکت و در راستای تامین رفاه و آسایش هموطنان، اشتراک برق این دسته از مشترکان قطع خواهد شد.


وی تصریح کرد: در صورت قطع برق، مسئولان ادارات موظفند با مراجعه به منطقه برق مربوطه، تعهد کتبی مبنی بر رعایت ابلاغیه کاهش مصرف برق ارائه دهند.


“پوریا” یادآوری کرد: همانطور که پیش از این نیز اعلام شده است از ابتدای تیرماه اسامی ادارات پرمصرف که با صنعت برق همکاری نکرده‌اند، جهت آگاهی عموم منتشر خواهد شد.


شایان ذکر است بر اساس مصوبه هیات وزیران، کلیه دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها، نیروهای مسلح و نهادهای عمومی غیردولتی موظفند نسبت به کاهش مصرف برق در ساعات اداری به میزان حداقل ۳۰ درصد نسبت به مصرف دوره مشابه سال 1400 و در ساعات غیر اداری به میزان ۶۰ درصد مصرف جاری با اولویت خاموش کردن روشنایی غیرضروری و سامانه‌های سرمایشی اقدام کنند.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *