آوریل 14, 2024
ارائه خدمات ۲۴ ساعته پزشکی رایگان در موکب علی بن موسی الرضا(ع)

به گزارش فارس، علیرضا نادعلی عضو و سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران به منظور بازدید از خدمات رسانی شهرداری تهران به زائران اربعین حسینی(ع) در موکب حضرت علی بن موسی الرضا(ع) سازمان بسیج شهرداری تهران، در عمود ۷۰۷ مسیر پیاده روی نجف به کربلاحضور یافت و از قسمت های مختلف این موکب بازدید کرد.

بر اساس این گزارش سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در حاشیه این بازدید گفت: ازماه‌ها قبل، برنامه‌ریزی در راستای آماده سازی موکب که هر ساله میزبان صدها هزار زائر در مسیر پیاده‌روی نجف به کربلا است آغاز شده بود و بیش از ۳۰۰ نفر از خادمان در  آماده‌سازی زیرساخت‌ها و مقدمات موکب  تلاش کردند.

وی افزود: ارائه خدمات در موکب هم در بخش خواهران و هم در بخش برادران بوده و همه خدمات این موکب بر اساس نیازمندی‌های زائران پیاده اربعین حسینی در نظر گرفته شده است.

نادعلی در ادامه گفت: همچنین با توجه به گرمای شدید هوای عراق در ایام اربعین حسینی تلاش شده تا تمهیدات لازم برای خنکی مکان های اسکان اندیشیده شود و خدمات موکب را نسبت به سال گذشته افزایش داده شده است. 
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در دارالشفای موکب، فعالیت بهداشتی و درمانی با همکاری مجموعه شرکت شهر سالم در بخش‌های مختلف خواهران، برادران و کودکان جهت رفع نیازهای بهداشتی و درمانی زائران صورت گرفته است، افزود: ۱۰۰ نفر از تیم درمان، شامل پزشکان و پرستاران در این بخش خادمی می‌کنند و خدماتی از قبیل ویزیت پزشکان متخصص، دندانپزشکی، زنان و زایمان، مشاوره پزشکی، آمبولانس، تزریقات و دارو ارائه می شود.

نادعلی  تصریح کرد: در موکب  علی بن موسی الرضا(ع) امکان اسکان برای زائران خواهر و برادر به تعداد روزانه ۶ هزار نفر نیز فراهم است و آشپزان موکب با طبخ غذا در وعده‌های اصلی و همچنین میان وعده‌ها به صورت روزانه ۳۰ هزار پرس از زائران پذیرایی می‌کنند.
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: یکی از مشکلات عمده زائرین ایام اربعین کمبود امکانات درمانی در کشور عراق است و لذا موکب علی بن موسی الرضا علیه السلام در عمود ۷۰۷ با عنایت حضرت سیدالشهدا(ع) درمانگاه ثابتی با مساحت ۸۰۰ متر مربع در دو بخش خواهران و برادران راه‌اندازی کرده است.
او افزود:  در این درمانگاه با همکاری شرکت شهرسالم شهرداری تهران، کادر پزشکی متخصص و فوق تخصص در رشته‌های پزشکی و پرستاری فعالیت می کنند.
نادعلی گفت: در این موکب ها فارغ از ملیت از هیچ زائری اعم از ایرانی، افغانستانی، پاکستانی، عراقی و … هزینه ای برای درمان و خدمات دارویی دریافت نمی شود و تمامی هزینه ها از محل کمک های خیرین پرداخت می شود.
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: موکب حضرت علی بن موسی الرضا(ع) با هدف تأمین نیازهای اساسی زوار اربعین دارای بیش از ۱۴۰ چشمه سرویس بهداشتی و ۱۲۰ واحد حمام به مساحت ۸۰۰ مترمربع که تماما مجهز به تاسیسات آب گرم و امکانات بهداشتی است.
نادعلی همچنین با اشاره به اجرا برنامه فرهنگی در موکب حضرت علی بن موسی الرضا(ع)  اظهار کرد: در موکب حضرت علی بن موسی الرضا(ع)  برنامه های فرهنگی برای زائران مانند عزاداری، مداحی و سایر برنامه های فرهنگی خوبی اجرا می شود که جای تقدیر دارد.
پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *