می 24, 2024
اردوغان آمریکا را تهدید کرد/ تلافی ‌می‌کنیم!

وزارت امور خارجه ترکیه بعدازظهر جمعه هم به سرنگونی پهپاد این کشور در سوریه واکنش نشان داده بود.

 خبرگزاری «یونایتد پرس» روز پنجشنبه به نقل از چند مقام آگاه گزارش داده بود آمریکا یک پهپاد ارتش ترکیه که بر فراز استان الحسکه در شمال شرق سوریه به دنبال عملیات علیه مناطق تحت کنترل کردهای سوری بود، ساقط کرد.

میانجیگری اردوغان میان اسرائیل و فلسطین 

در این گزارش آمده بود این رویداد زمانی اتفاق افتاد که پهپادهای ترکیه در حال هدفگیری مراکز غیرنظامی و تاسیسات نفتی و اهداف چندجانبه دیگر در الحسکه بودند.

وزارت امور خارجه ترکیه ضمن تایید این گزارش اعلام کرد: «طی این عملیات، یک پرنده بدون‌سرنشین به علت برآوردهای فنی متفاوت هنگام اجرای مکانیسم جلوگیری از درگیری با طرف سوم از دست رفت».

دست اردوغان رو شد/ نقشه او برای ایران چیست؟ 

آنکارا روز شنبه با تاکید بر اینکه تدابیر لازم برای تضمین فعال‌سازی موثرتر مکانیسم جلوگیری از درگیری با طرف سوم را اتخاذ خواهد کرد، افزود: «این رویداد در روند اجرای عملیات جاری و زدن اهداف موردنظر به هیچ عنوان خللی وارد نکرد».

شبه‌نظامیان کُرد متحدان آمریکا در شرق و شمال شرق سوریه هستند که از مواضع غیرقانونی ارتش آمریکا در سوریه محافظت می‌کنند.

«فرهاد شامی» سخنگوی شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) اخیرا در حساب خود در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «دولت ترکیه درحال جنایت جنگی است و تاسیسات و زیرساختهای غیرنظامی از جمله چهار ایستگاه توزیع برق، ۳ میدان نفتی و کارخانه‌ها را هدف قرار داده است. بیشترین کسانی که از این جنایات صدمه می‌بینند غیرنظامیان هستند».

ترکیه پس از حمله انتحاری اخیر در آنکارا عملیات‌های خود را در سوریه و عراق تشدید کرده است. روز یکشنبه هفته جاری،‌ به مقر وزارت کشور ترکیه در آنکارا حمله تروریستی شد. در این حمله، دو تروریست انتحاری خود را به در ورودی وزارت کشور ترکیه نزدیک کردند و یکی از آن‌ها خود را با کمربند انتحاری منفجر کرد؛ اما نیروهای ترکیه توانستند تروریست دوم را از پای درآوردند. در این حمله دو نیروی امنیتی ترکیه مجروح شدند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *