دسامبر 2, 2023
از تنش آبی در تهران تا عملیاتی شدن احداث تصفیه خانه ها

به گزارش خبرنگار فارس، ناصر امانی عضو شورای شهر تهران در جلسه علنی امروز بیست و پنجم مهر 1401 گزارشی از محله دولت‌خواه در منطقه 19 شهرداری تهران ارائه کرد و گفت: 32 کوره آجرپزی در این ناحیه واقع شده و از 55 تن زباله‌ای که در منطقه جمع‌آوری می‌شود 15 تن از منطقه خلازیر است.

وی ادامه داد: در ناحیه سه منطقه 19 طی یکسال گذشته 4 شهردار عوض شده و نشان می‌دهد تا چه اندازه مسأله داریم و باید برای آن تدبیری کرد.

عضو شورای شهر تهران به مشکلات سیستم فاضلاب و کنترل آب‌های سطحی و زیرسطحی در ناحیه سه منطقه 19 اشاره کرد و گفت: استقرار انبار لوازم سرقتی و اسقاطی یکی دیگر از مشکلات ما است.

امانی همچنین ادامه داد: سیستم فاضلاب ناحیه 90 درصد اجرایی شده اما هنوز به تصفیه‌خانه وصل نشده‌ و فاضلاب اگر ظرف 24 ساعت جمع‌آوری نشود به لجن تبدیل می‌شود.

سفر زاکانی به چین مهمترین اولویت شورا است

وی در خصوص سرانه‌های فرهنگی در این محدوده، گفت: سرای محله با امکانات خوبی ساخته شده اما به دلیل نداشتن سیستم گرمایشی و سرمایشی استفاده زیادی از آن نمی‌شود و در سرانه‌های درمانی هم کمبود داریم و اگر شهرداری زمینی را در اختیار قرار دهد خیرین آمادگی دارند که بیمارستان بسازند.

امانی همچنین به سفر شهردار تهران به چین اشاره کرد و گفت: سفر زاکانی به چین مهمترین اولویت شورا است و حاشیه‌سازان دست از سر ما بردارند. بنده به این سفر نرفتم .

سلیمانی:شهرداری در خلازیر برای جلوگیری از ساخت و سازهای  غیرمجاز فعال است

در ادامه جلسه امروز شورای شهر نرجس سلیمانی عضو شورای شهر تهران گفت:‌شهرداری در خلازیر برای جلوگیری از ساخت و سازهای  غیرمجاز فعال است. شهروندان گلایه داشتند که تمام توان منطقه در این ناحیه صرف  می‌شود، شهرداری منطقه باید بگونه‌ای عمل کند که این احساس در شهروندان سایر نواحی ایجاد نشود.

وی با تأکید بر این موضوع که جانمایی سرای محله مناسب نبوده است، گفت:‌محله دپوی زباله هم مقابل شهرداری منطقه واقع شده است که باید به جانمایی‌ها دقت شود.

اموال سرقتی در کجای تهران به فروش می رسد؟

در ادامه تورج فرهادی شهردار منطقه 19 گفت: در ناحیه 3 منطقه 19 دو لکه 45 هکتاری داریم که در دست ضایعات‌فروشان است و این افراد متأسفانه رعایت چارچوب شهری را نمی‌کنند و بیشترین اموال سرقتی در این محل به فروش می‌رسد.

وی ادامه داد : تمام زباله‌هایی که در این فضا جمع می‌شود در ابعاد بسیار بزرگ در انتهای محله خلازیر تخلیه می‌شود. شبکه فاضلاب  در این بخش نداریم و زباله‌هایی که تخلیه می‌شوند را آتش می‌زنند. این اتفاق به یک دهم رسیده اما اجازه نمی‌دهند که این فضا شکل شهری به خود بگیرد.

به گفته فرهادی، این اتفاقات باعث شده ظاهر منطقه همواره نامرتب باشد.

یک مورد ساخت و ساز غیرمجاز در یک ماه گذشته نداشته‌ایم

وی با بیان اینکه قرار بر این شد که این فضا به کاربری‌های دیگر تبدیل و تفکیک زباله به خارج از شهر منتقل شوند، گفت: برای رفع این چالش‌ها نیازمند حمایت هستیم.

شهردار منطقه 19 همچنین به موضوع ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه اشاره کرد و گفت: یک مورد ساخت و ساز غیرمجاز در یک ماه گذشته نداشته‌ایم و به جد با متخلفین برخورد می‌شود.که در این زمینه کوتاه نمی‌آییم.

وی در خصوص سرانه‌های فضای سبز و سرانه‌های ورزشی، گفت: ناحیه سه منطقه 19 وضعیت خوبی دارد اما مردم توان مالی استفاده از زمین‌ها و سالن‌های ورزشی را ندارند.

در ادامه جلسه امروز شورای شهر پرویز سروری نائب رئیس شورای شهر تهران ضمن تقدیر از ساخت و سازهای غیرمجاز در خلازیر گفت: این کار ارزشمند بوده است و این را هم بگویم که کار در منطقه 19 سخت است.

چند ناحیه تهران به زودی به ناحیه ویژه تبدیل می‌شوند/چمران:می‌شود عده‌ای لای پر قو بخوابند و عده‌ای میان زباله‌ها

در ادامه مجید باقری معاون شهردار تهران تأکید کرد: چند ناحیه تهران به زودی  به ناحیه ویژه تبدیل می‌شوند.

چمران هم در ادامه گفت: باید جابجایی‌های مدیریتی انجام شود نمی‌شود عده‌ای لای پر قو بخوابند و عده‌ای میان زباله‌ها.

وی ادامه داد: متأسفانه در برنامه هفتم توسعه آنچه را که دولت ارائه داده تأیید شده است که تمام چاه‌های آب در بوستان‌ها به وزارت نیرو منتقل شود و حالا جای سوال است که درختان را قرار است چگونه آبیاری کنیم.

در تنش آبی هستیم و حفاظت از منابع طبیعی برای آیندگان امری ضروری است

مهدی عباسی عضو شورای شهر هم گفت:‌باید سیاست احداث تصفیه‌خانه‌ها عملیاتی شود ما در تنش آبی هستیم و حفاظت از منابع طبیعی برای آیندگان امری ضروری است.

در ادامه جلسه امروز شورای شهر میثم مظفر در خصوص نیروی انسانی گفت: می‌توان سه درصد از نیروی انسانی را از معلولین جذب کرد و از شهرداری می‌خواهم این تکلیف قانونی را  دنبال کند.

وی در ادامه گفـت:‌باید فضاهای تفریحی و شهر بازی برای معلولان ایجاد شود و اگر شهرداری بتواند این کار را انجام دهد اتفاق ارزشمندی برای معلولین است.

پایان پیام/

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *