می 24, 2024
استفاده از ظرفیت بوم‌گردی‎‌های خراسان رضوی برای توسعه و ترویج صنایع‌دستی


به گزارش ایلنا از مشهد، رضا ابراهیم‌نیا در جلسه با رئیس، اعضای هیأت مدیره و بازرس جامعه حرفه‌ای اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان با بیان این مطلب افزود: استفاده از ظرفیت‌های حوزه میراث‌فرهنگی و گردشگری برای توسعه و ترویج صنایع‌دستی یکی از رویکردها و سیاست‌های وزارت و اداره کل است.


معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی ادامه داد: در تفاهم صورت گرفته با هیئت مدیره و رئیس این جامعه حرفه‌ای اقامتگاه‌های توافق شد که برابر شیوه‌نامه صدور مجوز فروشگاه‌های صنایع دستی برای فروشگاه‌های صنایع‌دستی اقامتگاه‌های بوم‌گردی صادر خواهد شد.


او تصریح کرد: آمادگی داریم نمایشگاهی از تولیدات و محصولات فروشگاه‌های صنایع‌دستی بوم‌گردی‌های استان برگزار کنیم.


هم‎چنین محمد حسن حسین‌پور رئیس هیأت مدیره جامعه حرفه‌ای اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان خراسان رضوی در این جلسه گفت: براساس تفاهم نامه‌‌ جامعه‌حرفه‌ای اقامتگاه‌های بوم‌گردی کشور در سه محور آموزش و پژوهش، شبکه‎ها و نمایشگاه‌های صنایع‌دستی و احیای رشته‌های منسوخ شده می‌توانیم همکاری داشته باشیم.


او افزود: در استان ۱۶۰ اقامتگاه بوم‌گردی فعال داریم که حدود ۱۵ اقامتگاه به صورت تخصصی در زمینه تولید و عرضه صنایع‌دستی فعالیت می‌کنند که با همکاری معاونت صنایع‌دستی اداره کل می‌توانیم در نقش بیشتری در توسعه و ترویج صنایع‌دستی استان داشته باشیم.


هم‌چنین صادق کاظمیان عضو هیئت مدیره اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان خراسان رضوی در این جلسه گفت: اقامتگاه‌های بوم‌گردی نماد عینی وزارت است که گردشگری و صنایع‌دستی با یکدیگر در پیوند هستند و با کمک گردشگری صنایع‌دستی رونق می‌گیرد.


او با اشاره به ظرفیت‌های اقامتگاه‌های بوم‌گردی برای توسعه و ترویج صنایع‌دستی اظهار کرد: این تاسیسات گردشگری در سطح استان پراکنده هستند و برای برگزاری دوره‌ه‌های تخصصی صنایع‌دستی در نقاط مختلف استان ظرفیت دارد.


هم چنین تکتم خجسته بازرس جامعه حرفه‌ای اقامتگاه‌های بوم‌گردی خواستار حمایت از فروشگاه‌های صنایع‌دستی در اقامتگاه‌های بوم‌گردی شد و گفت: با فعال شدن فروشگاه‌ در اقامتگاه‌های بوم‌گردی به ظرفیت اشتغال نیز افزوده می‌شود.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *