می 25, 2024
اعتراف غول انرژی آلمان به خرید گاز از روسیه

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، مایکل لوئیس، مدیر اجرایی یونیپر، غول انرژی آلمان گفت، باوجود تعهدات این شرکت، ممکن است عرضه گاز طبیعی مایع (ال‌ان‌جی) روسیه به پایانه‌های آلمان ادامه یابد.

وی در مصاحبه‌ای با روزنامه آلمانی «راینیشه پست» گفت: «روسیه همچنان ال‌ان‌جی به بازارهای جهانی می‌فروشد… عمده‌فروشان از جمله یونیپر همیشه منشا گاز خریداری شده را نمی‌دانند.»

این شرکت خرید گاز از روسیه را در پایان ماه آگوست 2022 پس از اینکه بروکسل روسیه را تحریم برای جنگ در اوکراین تحریم کرد، متوقف کرد.

یونیپر در سال 2022 رقم بی‌سابقه 19.1 میلیارد یورو (20.3 میلیارد دلار) خسارت ثبت کرد و دلیل آن توقف کامل خرید گاز از روسیه عنوان کرد.

به گفته لوئیس، آلمان نسبت به یک سال پیش برای زمستان آینده بهتر آماده است زیرا 95 درصد تاسیسات ذخیره‌سازی گاز در این کشور پر است اما در عین حال در مورد خطرهای احتمالی هشدار داد.

مدیر ارشد اجرایی یونیپر هشدار داد: «اگر هوا خیلی سرد شود یا مشکلی در خرید ال‌ان‌جی وجود داشته باشد، آنگاه زمستان سختی خواهیم داشت.»

«اگر اقتصاد چین رشد داشته باشد و نیاز به ال‌ان‌جی افزایش یابد، اروپا با کمبود سوخت مواجه خواهد شد زیرا قیمت‌ها بالا می‌رود.»

لوئیس تاکید کرد، نگرانی در مورد عرضه کافی گاز همچنان باقی است و حتی یک اختلال جزئی ممکن است موجب افزایش قیمت انرژی شود. با این وجود، مقامات ارشد انتظار ندارند که قیمت ها به اندازه فصل قبل افزایش یابد.

وزارت اقتصاد آلمان نیز با حمایت از توقف عرضه LNG روسیه به آلمان اذعان کرد، برای واردکنندگان این کشور دشوار است که از دریافت گاز روسیه خودداری کنند زیرا ردیابی آنها غیرممکن است.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *