می 25, 2024
امیرعبداللهیان برای رایزنی های بین‌المللی وارد نیویورک شد

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران بیشتر از یک ماه پیش به منظور شرکت در هفتاد و هشتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل، سفری هفت روزه به نیویورک و حدود ۴۳ برنامه داشت که ۳۴ مورد آن دیدار با همتایان و برخی مقامات از جمله دیدار با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل بود که در این دیدارها، درباره برخی از چالش‌های موجود جهانی و منطقه‌ای گفت وگو کرد.

پیش‌نویس قطعنامه آمریکا درباره غزه وتو شد

عملیات طوفان الاقصی از سوی گروه‌های مقاومت فلسطین وارد بیستمین روز خود شده و رژیم اسرائیل در پی تلافی این حملات غافلگیر کننده، بمباران نوار غزه را آغاز کرده و گردان های القسام نیز در پاسخ ، تل آویو را موشک ‌باران کردند.

به گزارش ایرنا، دفتر اطلاع رسانی حماس در نوار غزه اعلام کرده است از آغاز حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه از هفتم اکتبر (۱۵ مهر ماه) گذشته، بمب افکن های رژیم صهیونیستی به طور میانگین در هر کیلومتر از خاک غزه ۳۳ تن مواد منفجره بر سر مردم غزه ریخته اند.

در پاسخ به بمباران های بی وقفه غزه از سوی بمب افکن های رژیم اسرائیل با بمب ها و تسلیحاتی غربی به ویژه آمریکا، گروههای مقاومت در عراق و سوریه نیز به سراغ پایگاه های آمریکایی در این دو کشور رفته اند و به بنا بر اعلام وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) پایگاههای آمریکایی ها، ۱۲ بار در عراق و سوریه میزبان دهها راکت مقاومت بوده است.

به گزارش ایرنا، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران چهارشنبه شب در نامه ای به «ولکر تورک» کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، ضمن محکوم کردن نقض فاحش و سیستماتیک حقوق بشر مردم فلسطین توسط رژیم صهیونیستی، تاکید کرد از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر سازو کارهای حقوق بشری سازمان ملل انتظار دارد برای توقف فوری حملات رژیم صهیونیستی اقدام کرده و حاکمان این رژیم را به دلیل جنایت علیه بشریت و جنایت جنگی پاسخگو نمایند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این نامه با اشاره به تجاوز رژیم صهیونیستی به مردم فلسطین در نوار غزه برای دومین هفته متوالی که منجر به شهادت و جراحت هزاران غیر نظامی فلسطینی از جمله زنان و کودکان و تخریب ساختمانهای مسکونی،تاسیسات غیر نظامی، زیر ساختها، بیمارستانها، مدارس ،عبادتگاهها و مراکز سازمان ملل متحد شده است، تاکید کرد، اظهارت مقامات رژیم اسرائیل همراه با حملات گسترده و سیستماتیک نیروهای رژیم صهیونیستی در نوار غزه نشان می دهدکه این یک کارزار برای نسل کشی مردم فلسطین است.

امیر عبداللهیان افزود: حملات رژیم صهیونیستی به شدتی رسیده است که نشان می دهد هدف،کشتار جمعی مردم فلسطین در غزه است. در اخرین آمار، براساس گزارش صندوق کودکان سازمان ملل ،تخمین زده میشودکه بیش از ۷۰۰ کودک در غزه کشته و ۲۴۵۰کودک دیگر از زمان اغاز جنگ در هفتم اکتبر مجروح شده اند.

وزیر امور خارجه ایران در نامه خود به کمیسر عالی حقوق بشر تاکید کرد، کوچ اجباری مردم فلسطین توسط رژیم اسرائیل و ورود نیروهای این رژیم به غزه برای «پاکسازی قومی» در تضاد فاحش با حقوق بین الملل می باشد.فلسطینی ها در هیچ کجای غزه امنیت ندارند، زیرا رژیم اسرائیل «محاصره کامل»را براین منطقه کوچک تحمیل کرده و اب،غذا،سوخت وبرق را بطور غیر قانونی قطع کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *