ژوئن 16, 2024
ایران مقصد محبوب ترکمنستانی‌ها برای درمان

‌‌‌‌‌به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رادیو اروپا، ایران به سرعت در حال تبدیل شدن به یک مقصد محبوب برای بیماران ترکمنستانی در قالب گردشگری سلامت است.

پایین بودن کیفیت ارائه خدمات بهداشتی در ترکمنستان بستری را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ فراهم کرده که بیماران این کشور را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به سمت استفاده از خدمات درمانی درایران سوق داده است.

به گفته بسیاری از بیماران و بستگان آنها در ترکمنستان خطاهای پزشکی و تشخیص اشتباه به یکی از موضوعات متداول در بیمارستان‌های این کشور تبدیل شده است.

یکی از ساکنان عشق‌آباد، پایتخت ترکمنستان که عمویش را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای عمل زانو به ایران آورده می‌گوید: بسیاری از پزشکان در ترکمنستان مهارت کافی ندارند.

وی می‌گوید: یکی از دوستان عمویم که مشکل مشابهی داشت در عشق‌آباد عمل کرد، اما پس از این جراحی شرایط جسمانی‌اش بدتر شد. وی دیگر نمی‌تواند بدون عصا راه برود و این در حالی است که پیش از عمل نیازی به استفاده از ابزارهای کمکی نداشت.

یک شهروند ترکمنستانی دیگر که هم اکنون در ایران تحت درمان است، می‌گوید: به پزشکان ترکمنستانی اعتماد ندارد.

وی که هم‌اکنون در بیمارستانی در مشهد تحت درمان است، گفت: در ترکمنستان، ما بیمارستان‌های نوسازی داریم که مجهز به تجهیزات آلمانی هستند، اما در ترکمنستان متخصصانی که بتوانند از این تجهیزات استفاده کنند، وجود ندارد.

طی سال‌های گذشته و پس از به قدرت رسیدن قربانقلی بردی‌ محمداف که یک دندانپزشک است، ترکمنستان سرمایه‌گذاری سنگینی در حوزه سلامت خود برای ایجاد تاسیسات بیمارستانی پیشرفته و استفاده از تجهیزات به‌روز انجام داده است.

بسیاری از مردم ترکمنستان می‌گویند که دولت این کشور نتوانسته متخصصان کافی برای حوزه سلامت این کشور پرورش دهد.

پایان پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌




این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *