دسامبر 2, 2023
بارندگی شدید، جاده کندوان را مسدود کرد

وی اظهار کرد: در زمان حاضر تردد خودروها در جاده کرج – چالوس برقرار بوده منتهی از مرزن آباد تا چالوس آمد و شد عابران سواره رو از طریق آزاد راه تهران – شمال امکان‌پذیر است.

آبگرفتگی شدید چالوس پس از بارش چند ساعته + فیلم

در جاده کرج – چالوس از چالوس تا مرزن آباد به طول حدود ۲۵ کیلومتر، تردد خودروها از ۲ مسیر یکی قطعه ۴ آزاد راه و دیگری جاده قدیم ممکن است.

رئیس پلیس راه مازندران در باره وقوع حوادث رانندگی در جاده کندوان هم گفت: تاکنون موردی از بروز این حوادث گزارش نشده است.

به گزارش ایرنا، بارندگی شدید همراه با رعد و برق که حوالی ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه امروز آغاز شد مشکلاتی را در غرب مازندران به دنبال داشت و سبب آب گرفتگی راه‌های ارتباطی درون‌شهری و اختلال در آمد و شد خودروها و شهروندان در این مناطق شد.

سیل سبب تخریب تعدادی پل، خرابی تاسیسات عمومی، زیرساخت های شهری، روستایی، شکستگی شبکه های آبرسانی، پارگی سیم و قطعی برق و آب گرفتگی بناهای مسکونی غرب مازندران به ویژه شهرستان عباس آباد شده است.

فرماندار عباس آباد در گفت و گوی تلفنی با خبرنگار ایرنا از وقوع یک مورد آسیب دیدگی بانوی ۳۷ ساله خبر داد و گفت: حال این بانو چندان مناسب نیست. وی در باره آخرین وضعیت معابر گفت: ارتفاع آب در نقاطی از معابر شهری و روستایی تا حدی بالا آمده که رفت و آمدها با قایق ممکن است.

هواشناسی مازندران هم صبح امروز طی گزارشی با اعلام ورود سامانه جدید بارشی، نسبت به احتمال جاری شدن سیلاب و روان آب محلی در این استان هشدار داده بود.

بنابر گزارش هواشناسی استان، آغاز فعالیت سامانه بارشی از عصر امروز تا ظهر فردا -یکشنبه- پیش‌بینی شده است.

قتل هولناک زن جوان در مشهد / ماجرا چیست؟

سازمان هواشناسی آبگرفتگی معابر، احتمال جاری شدن روان آب و سیلابی شدن رودخانه‌ها، رانش زمین، ریزش سنگ در محورهای کوهستانی، کاهش دید و اختلال در ترددهای جاده‌ای را از اثرات مخاطره‌آمیز و پیامدهای منفی این سامانه جوی اعلام کرد.

در اخطاریه سطح زرد هواشناسی مازندران به شهروندان توصیه شده که علاوه بر مقاوم‌سازی سازه‌های با مقاومت پایین و سایر اقدامات پیشگیرانه و رعایت جوانب احتیاط در ترددهای جاده‌ای، از اسکان یافتن در کنار رودخانه‌ها خودداری کنند.

هواشناسی همچنین از کوهنوردان خواست در این مدت از صعود به ارتفاعات بپرهیزند.

بر اساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیـش‌یابـی هواشناسـی، شرایط جوی امروز مازندران در مناطق غرب استان ابری، ارتفاعات مه‌آلود، با کاهش دما بتدریج با بارندگی و وزش باد و در نیمه شرقی نیز به تدریج ابری از بعدازظهر با بارندگی و وزش باد و در مناطق سردسیر کوهستانی با بیش از سه هزار متر ارتفاع با بارش برف پیش‌بینی شده است.

آسمان مازندران در روز یکشنبه ابری و خنک، در ارتفاعات مه‌آلود با رگبار پراکنده باران و وزش باد، به تدریج از سمت غرب استان با کاهش ناپایداری و ابر همراه خواهد بود.

هواشنایی شرایط جوی مازندران در روز دوشنبه را صاف تا نیمه ابری با افزایش نسبی دما و روز سه‌شنبه را صاف تا نیمه‌ابری و از بعدازظهر ابری به تدریج با رگبار باران و وزش باد پیش‌بینی کرد.

جاده کرج – چالوس به طول حدود ۱۶۰ کیلومتر حدود نیمی از آن که به کندوان شهرت دارد در حوزه جغرافیایی چالوس و بقیه هم جزو استان البرز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *