می 24, 2024
بحران هزینه‌های زندگی پای نظامیان انگلیسی را به خیریه‌ها باز کرد

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، شبکه خبری اسکای نیوز طی گزارشی فاش کرد، برخی از پرسنل نظامی انگلیس و خانواده‌هایشان مجبور شده‌اند تا از بانک‌های مواد غذایی استفاده کنند زیرا تورم بالا و افزایش هزینه‌ها اعضای نیروهای مسلح این کشور را دچار بحران کرده است.

یک منبع آگاه در نیروی نظامی این کشور گفت، حتی یک بانک غذای غیررسمی در یک پایگاه بزرگ نیروی هوایی سلطنتی (RAF) در لینکلن شایر وجود دارد.

به نوشته این گزارش، یک محل جمع‌آوری کمک‌های خیرخواهانه در پایگاه نیروی هوایی سلطنتی کانینگسبی (محل اسکان اسکادران‌های جت‌های سریع تایفون) توسط یک هوانورد برای جمع‌آوری کمک‌های غذایی از سربازان زن و مرد ایجاد شده بود که به گفته این منبع آگاه، اکنون توسط پرسنل نیروی هوایی سلطنتی استفاده می‌شود.

اسناد داخلی نیروی هوایی سلطنتی (RAF) که توسط اسکای نیوز مشاهده شده است و همچنین مصاحبه با منابع نظامی و موسسات خیریه، تاثیر گسترده‌تر بحران هزینه زندگی بر نیروهای نظامی را نشان می‌دهد.

در این اسناد آمده است: برخی از پرسنل نیازمند انتخاب میان «مواد غذایی یا سوخت» هستند به طوری که برخی توانایی رانندگی تا خانه برای دیدن خانواده خود را ندارند.

یک نمونه دیگر، یکی از زنان هوانورد است که فرزند کوچک دارد و مجبور شده است به مدت 4 روز بدون غذای گرم سر کند زیرا آخرین پول خود را برای خرید شیر خشک هزینه کرده بود.

بر اساس این اسناد، حجم درخواست ها به یک موسسه خیریه مهم از سوی پرسنل نظامی یا به نیابت از آنها، بیش از دو برابر شده است. این افراد به دنبال حمایت مالی هستند.

در این میان، افرادی هستند که حتی قادر به پرداخت قیمت وعده‌ غذایی یارانه‌ای هم نیستند.

به نوشته این اسناد، درحالی‌که نیروهای مسلح اجازه ندارند خودشان دست به اعتراض و اعتصاب بزنند اما مجبور به پوشش اعتصاب کارگران بخش دولتی برای دریافت دستمزد بهتر هستند و این امر احساس نارضایتی در میان آنها ایجاد کرده است.

درحالی‌که این اسناد به وضعیت داخل نیروی هوایی سلطنتی می‌پردازد، یک منبع آگاه در نیروی دریایی سلطنتی و یک منبع در ارتش گفتند، پرسنل در خدمات مربوطه خود نیز مشکلاتی تجربه می‌کنند.

منبع آگاه در نیروی دریایی سلطنتی گفت، وزارت دفاع تلاش کرده تا کمک بیشتری نظیر پرداخت هزینه‌های مراقبت از کودک ارائه دهد اما من فکر می کنم باید کارهای بیشتری انجام شود.

وی افزود، من داستان‌هایی می‌شونم که برخی ملوانانی نمی‌توانند در تعطیلات آخر هفته یا در طول دوره مرخصی به دلیل هزینه‌های سفر به خانه بروند؛ همچنین پرسنل از بانک‌های مواد غذایی استفاده می‌کنند یا با مؤسسات خیریه خدماتی برای کمک در پرداخت بدهی‌هایشان تماس می‌گیرند.

 درحالی‌که نیروهای مسلح اجازه ندارند خودشان دست به اعتراض و اعتصاب بزنند اما مجبور به پوشش اعتصاب کارگران بخش دولتی برای دریافت دستمزد بهتر هستند و این امر احساس نارضایتی در میان آنها ایجاد کرده است.

بر اساس این گزارش، به طور کلی، فشارهای هزینه زندگی و همچنین نارسایی‌ها در اسکان نظامی – مانند گرمایش نامناسب و وجود حشرات موذی – بزرگ‌ترین عواملی هستند که بر روحیه نظامیان «تاثیر نامطلوب» داشتند.

منبع آگاه از بانک غذا در نیروی هوایی سلطنتی کانینگسبی می‌گوید، پرسنل «به طور گسترده» از این بانک غذا استفاده می‌کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آنها در مورد این موضوع چه احساسی دارند، گفت، (پرسنل) از اینکه به نقطه‌ای رسیده‌اند که باید فقط برای بقاء خود به آژانس‌های خیریه متکی باشند، به طرز باورنکردنی عصبانی و ناامید هستند.

به نوشته این گزارش، یکی از افسران رده پایین چند سال پیش این بانک مواد غذایی را برای کمک به نیازمندان کانینگسبی و روستاهای اطراف تاسیس کرد.

در صفحه این بانک غذای نوشته شده است: «با افزایش هزینه‌های زندگی، لطفا مراقب یکدیگر باشید. اگر به بسته غذایی نیاز دارید، لطفا با ما تماس بگیرید.»

یک سخنگوی نیروی هوایی سلطنتی در مورد این بانک مواد غذایی گفت، این بانک غذایی برای پرسنل این پایگاه تاسیس نشده است اما در مورد استفاده هوانوردان از این بانک غذا اظهارنظر نکرد.

گفته می‌شود که وزارت دفاع انگلیس هرگونه استفاده از بانک‌های مواد غذایی توسط پرسنل نظامی را به عنوان یک «مساله زندگی شخصی» تلقی می‌کند و برای حمایت از آنهایی که گفته می‌شود از این بانک‌‌ها استفاده می‌کنند، هیچ آماری ندارد.

با این حال، مقامات نیروی هوایی سلطنتی کانینگسبی در جولای گذشته، نسبت به «افزایش نگران‌کننده درخواست کمک میان پرسنل در تمام ارکان رفاهی در نتیجه مستقیم بحران هزینه‌های زندگی» ابراز نگرانی و موضوع را با فرماندهی هوایی مطرح کردند.

پرسنل از اینکه به نقطه‌ای رسیده‌اند که باید فقط برای بقاء خود به آژانس‌های خیریه متکی باشند، به طرز باورنکردنی عصبانی و ناامید هستند.

این گزارش بر اساس اطلاعات جمع‌آوری شده از تجربیات 4 گروه متشکل از 150 پرسنل و خانواده‌هایشان در یک دوره یک هفته‌ای و بر اساس چند موضوع تهیه شده است؛ از جمله، پرسنل برای تامین سوخت برای رانندگی به محل کار چالش دارند. پرسنلی که نمی توانند هر هفته به خانه سفر کنند و مجبورند در واحد بمانند و این امر روحیه و احساس خوشبختی را (در میان آنها) کاهش می‌دهد و نگرانی واقعی برای ماه‌های زمستان که هزینه برق و گاز، شرایط فعلی را تشدید خواهد کرد.

بر اساس اسناد و به گفته منابع نظامی، با توجه به افزایش شدید تورم، دستمزد یکی دیگر از عوامل ایجاد فشار بر ارتش است.

تحقیقات دیگری اخیرا نشان داده است، تقریبا 2 میلیون شهروند انگلیسی به دلیل افزایش هزینه‌های زندگی، در طول هر ماه 3 بار وعده‌های غذایی خود را برای یک روز کامل حذف می‌کنند.

از طرفی تحقیقات دیگری نشان می‌دهد، از هر 10 بزرگسال، یک نفر در ماه آوریل به علت بحران هزینه‌های زندگی، قبض‌های انرژی خود را پرداخت نکرده و تعداد انگلیسی‌های ناتوان در پرداخت قبوض به 5.5 میلیون نفر رسیده است.

در عین حال، روزنامه گاردین چندی پیش نوشت، اقتصاددانان به ریشی سوناک نخست‌وزیر انگلیس هشدار داده‌اند، با توجه به نرخ تورم بالا که سبب می‌شود بانک مرکزی نرخ بهره را برای مهار تورم افزایش دهد، انگلیس احتمالا سال آینده وارد رکود می‌شود.

این اقتصاددانان پیش‌بینی کردند، بانک مرکزی انگلیس مجبور خواهد شد، برای مهار تورم، اقتصاد این کشور را به سوی رکود سوق دهد. این بانک زمینه را برای افزایش بیشتر هزینه‌های استقراض در وام‌های مسکن و وام‌هایی برای میلیون‌های خانوار فراهم کرده است.

به دنبال شیوع کرونا و پس از آن درگیری روسیه و اوکراین که تحریم‌های غربی علیه نفت و گاز این کشور را به دنبال داشت، با افزایش هزینه‌های انرژی در اروپا، نرخ تورم در کشورهای این اتحادیه به شدت بالا رفت و افزایش هزینه‌های زندگی به بحرانی تبدیل شد که روز به روز فشار بیشتری بر خانواده‌های اروپایی وارد می‌کند به طوریکه در بسیاری از کشورها، خانواده از عهده مخارج و هزینه‌های روزمره برنمی‌آیند؛ انگلیس نیز از این وضعیت دور نمانده و بر اساس این گزارش، این وضعیت به ارتش این کشور نیز کشیده شده است.

پایان پیام/


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *