دسامبر 2, 2023
برنامه آمریکا برای افزایش تولید نفت در ونزوئلا

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، شرکت نفتی شورون آمریکا قصد دارد تا پایان سال آینده میلادی تولید نفت خود در ونزوئلا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ 65 هزار بشکه در روز افزایش دهد. در حال حاضر شرکت شورون با همکاری شرکت دولتی PDVSA ونزوئلا روزانه 135 هزار بشکه نفت در این کشور تولید می‌کند.

آمارهای خطوط کشتیرانی و ارزیابی‌های مستقل نشان می‌دهد که شورون روزانه 124 هزار بشکه صادرات نفت از ونزوئلا دارد که نسبت به سال گذشته تا 70 درصد افزایش داشته است.

منابع آگاه می‌گویند: البته شورون برای افزایش تولید نفت در ونزوئلا راه آسانی پیش رو ندارد؛ چراکه برای رسیدن به این هدف نیازمند دکل‌های خاصی است که بعید است در ونزوئلا پیدا کند. شورون به دنبال آن است که حداقل 2 دکل نفتی جدید در ونزوئلا نصب کند.

منابع آگاه می‌گویند؛ شرکت آمریکایی برای افزایش تولید نفت در ونزوئلا و نصب دکل‌های جدید در این کشور نیازمند دریافت دوباره مجوز از سوی دولت آمریکا نیست؛ چراکه در مجوزی که در ماه نوامبر سال گذشته به این شرکت برای ازسرگیری فعالیت در ونزوئلا از طرف دولت آمریکا داده شده، موارد فوق ذکر شده است.

شورون در این مسیر نیازمند نصب دکل‌های هزار تا 1500 اسب بخاری است و همین مسئله یکی از سختی‌های پیش روی این شرکت است؛ چراکه این دکل‌ها باید از سوی شرکت‌‌های ارائه دهنده خدمات میادین نفتی آمریکایی نصب شود و این شرکت‌ها فقط اجازه دارند به تاسیسات از پیش ساخته شده در ونزوئلا خدمت‌رسانی کنند.

پایان پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *