ژوئن 15, 2024
برگزاری هفتمین کنفرانس بین‌المللی تغییر اقلیم در سازمان هواشناسی ایران


هفتمین کنفرانس بین‌المللی تغییر اقلیم از نهم تا دهم بهمن‌ماه امسال در سازمان هواشناسی کشورمان برگزار می‌شود.


به گزارش ایلنا، بهزاد لایقی، دبیر اجرایی هفتمین کنفرانس بین المللی تغییر اقلیم در توضیح بیشتر گفت: محورهای این کنفرانس «پیش‌بینی و پیش‌آگاهی‌های اقلیمی، سیلاب و سایر مخاطرات وضع هوا و اقلیم»، «تغییر اقلیم و پیامدهای آن» و «توسعه پایدار؛ توان اقلیمی، سازگاری، تاب‌آوری و کاهش آثار زیان‌بار» است.

وی افزود: سازمان هواشناسی کشور با همکاری برخی سازمان‌ها، دستگاه‌ها و نهادهای علمی ملی و بین‌المللی این رویداد دوره‌ای را برگزار می‌کند. 

سرپرست معاونت توسعه پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی سازمان هواشناسی کشور ادامه داد: محورهای دیگر کنفرانس شامل «مدل‌های پیش‌بینی اقلیمی از فصلی تا دهه‌ای (دینامیکی، آماری و …)،‌ ناهنجاری‌های اقلیمی، مدل‌سازی پیش‌بینی تغییرات اقلیمی، گازهای گلخانه‌ای، فناوری‌های نوین در مطالعات تغییر اقلیم و شواهد شناخت تغییراقلیم» است.

لایقی تصریح کرد: از دیگر محورهای اقلیمی کنفرانس می‌توان به «اثرات گرمایش جهانی، تغییراقلیم و کشاورزی، تغییر اقلیم و منابع آب، تغییر اقلیم و محیط‌زیست (خاک، حیات وحش، کیفیت هوا، دریاچه‌ها، رودخانه‌ها و تالاب‌ها و …)، تغییر اقلیم و انرژی، تغییر اقلیم و سلامت، تغییر اقلیم و پیامدهای اقتصادی – اجتماعی، تغییر اقلیم و مخاطرات فرین (‌حدی)، تغییر اقلیم و حمل‌و‌نقل» و … اشاره کرد.

وی گفت: پژوهشگران می توانند مقالات خود را بر اساس تقویم زمانی قید شده در سایت کنفرانس به آدرس www.iccc7.ir به دبیرخانه کنفرانس ارسال کنند.

براساس اعلام روابط‌عمومی سازمان هواشناس کشور، دبیر اجرایی هفتمین کنفرانس بین‌المللی تغییر اقلیم خاطرنشان کرد: یکی از محورهای کنفرانس به حوزه «توسعه پایدار؛ توان اقلیمی، سازگاری، تاب‌آوری و کاهش آثار زیان‌بار» اختصاص دارد که پژوهشگران می‌توانند مقالاتی در زمینه «توان اقلیمی، توسعه پایدار و تاب آوری در امنیت ملی، توان اقلیمی، توسعه پایدار و تاب آوری در امنیت غذایی، توان اقلیمی، توسعه پایدار و تاب آوری در سکونت‌گاه‌های کشور» و… ارائه کنند.انتهای پیام/

نرم افزار موبایل ایلنا

نرم افزار موبایل ایلنا

نرم افزار موبایل ایلنا


تلگرام خبر


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *