در ادامه تشدید تنش‌ها میان طرفین درگیری در سودان، نیروهای پشتیبانی سریع روز یکشنبه با صدور بیانیه‌ای نیروهای ارتش به فرماندهی البرهان را به حملات کور و بی‌هدف ضد مراکز دولتی، زیرساخت‌ها و مناطق غیرنظامی متهم کرد.

در بیانیه نیروهای پشتیبانی سریع به فرماندهی ژنرال «محمد حمدان دوقلو» معروف به حمیدتی آمده است که «نیروهای مسلح سودان به طور هدفمند مراکز دولتی و زیرساخت‌های اساسی از جمله ساختمان وزارت دادگستری، ساختمان اداره مالیات، ساختمان اداره استاندارد، شرکت نفتی موسوم به «النیل» و مناطق مسکونی و بازارها را در خارطوم بمباران می‌کنند.»

بیانیه نیروهای پشتیبانی سریع، دقایقی پس از صدور بیانیه ارتش سودان منتشر شد که در بیانیه ارتش، نیروهای پشتیبانی سریع را به «خرابکاری مداوم و تخریب سیستماتیک تأسیسات و زیرساخت‌ها در کشور» متهم کرد.

هفته گذشته، نیروهای پشتیبانی سریع ارتش سودان را به کشته شدن ۱۰۴ نفر و زخمی شدن صدها نفر متهم کرد، در حالی که دفتر سخنگوی رسمی ارتش سودان این ادعاها را رد کرد و تاکید کرد که هواپیماهای جنگی ارتش تجمعات نیروهای پشتیبانی را مطابق با اقدامات بشردوستانه بین المللی بمباران کردند. قوانین و اصول درگیری نظامی

لازم به ذکر است که از نیمه آوریل گذشته، ارتش سودان و نیروهای پشتیبانی سریع درگیر جنگ هستند و تلاش‌های آتش بس راه به جایی نبرده است. این جنگ ۵ هزار کشته برجای گذاشته است که بیشتر آنها را غیرنظامیان تشکیل می‌دهند و همچنین بیش از ۱۲ هزار نفر هم زخمی شده‌اند. بیش از ۵ میلیون نفر هم بر اثر این درگیری آواره شده‌اند.