می 24, 2024
بندرعباس برای برگزاری دوره‌های هتل‌داری و گردشگری مهیا شد


مدیرکل میراث‌فرهنگی هرمزگان خبرداد؛
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان گفت: دو رشته هتل‌داری و گردشگری در هنرستان دخترانه آینده سازان و دبیرستان پسرانه پروفسور حسابی شهر بندرعباس از ابتدای مهرماه سال‌جاری آموزش داده می‌شود.


به گزارش ایلنا از بندرعباس، محمد محسنی هدف اصلی آموزش این رشته‌ها در استان را بهبود کیفیت خدمات در صنعت گردشگری و هتلداری عنوان کرد و افزود: افزایش مهارت‌های فنی افراد در صنعت گردشگری و هتلداری از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد: استان‌ها با جاذبه‌های تاریخ، فرهنگی و طبیعی خاص خود شناخته می‌شوند بنابراین، آموزش به افراد در رشته‌های گردشگری و هتلداری امکان مشارکت در حفظ و نگهداری و همچنین ترویج این جاذبه‌ها را می‌دهد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان افزود: رشته‌های گردشگری و هتلداری یکی از تاثیرگذارترین رشته‌ها در موفقیت صنعت گردشگری و هتلداری هستند که با رشد روزافزون صنعت گردشگری، نیروی انسانی متخصص و آموزش‌دیده در این رشته‌ها به یکی از ستون‌های اصلی موفقیت این صنعت تبدیل خواهند شد.

محسنی خاطرنشان کرد: آموزش رشته‌ گردشگری و هتلداری در هنرستان‌ها باتوجه به نقش مهم گردشگری در توسعه‌ی اقتصادی و اشتغال‌زایی، می‌تواند به درآمدزایی و اشتغال‌زایی جوانان کمک کند.

وی افزود: ایجاد فرصت‌های شغلی در حوزه گردشگری و صنعت هتلداری به دانش‌آموزان این رشته‌های تحصیلی، امکان یافتن شغل پس از دانش‌آموختگی را می‌دهد و بازار کار آن‌ها در هرمزگان وجود دارد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان خاطرنشان کرد: افرادی که بعد از هنرستان تمایل به تحصیل در این رشته‌ها را داشته باشند هم‌زمان با تحصیل در دانشگاه می‌توانند در مراکز و تاسیسات گردشگری مشغول فعالیت شوند.

نرم افزار موبایل ایلنا

نرم افزار موبایل ایلنا

نرم افزار موبایل ایلنا


تلگرام خبر


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *