دسامبر 2, 2023
بیروت: اسرائیل با بمباران عمدی تاسیسات جنوب لبنان آب دهها شهرک را قطع کرد

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از العربی الجدید، رژیم صهیونیستی در حملات خود به جنوب لبنان با بمباران تاسیسات آب رسانی، آب ده‌ها شهر را قطع کرده است.

 هواپیماهای اشغالگر اسرائیل همچنین تاسیسات و پنل های مربوط به تولید انرژی خورشیدی در شهر «طیر حرفا» در جنوب لبنان را بمباران کردند که منبع انرژی برق چاه آب عمومی است که هزینه این پروژه ۳۰۰ هزار دلار برآورد شده است.

شهرداری طیر حرفا در بیانیه‌ای اعلام کرد دشمن صهیونیستی در راستای ماهیت وحشیانه خود در هدف قرار دادن هر کسی و هر چیزی، بر خلاف قوانین بین المللی و نقض مشورهای اخلاقی و بشردوستانه، عمداً پروژه انرژی خورشیدی شهر طیر حرفا را هدف قرار داد.

در این بیانیه آمده است: این یک پروژه حیاتی و حتی راهبردی است که مردم شهر و بهترین جوانان آن در حال مطالعه، تامین مالی و مهندسی و اجرای آن بودند تا پشتوانه‌ای برای مردم شهر و کشاورزان باشد، زیرا  در شرایط سخت اقتصادی و اجتماعی امروز لبنان، تقریباً به تنها منبع تأمین آب شهر تبدیل شده بود.

همچنین شرکت آب جنوب لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد: پس از حمله توپخانه‌ای اسرائیل به شهرک یارین مخزن آب این منطقه از مدار خدمت خارج شد و در نتیجه تداوم حملات اسرائیل به روستاها و شهرک‌های جنوبی، تاسیسات شرکت آب لبنان جنوبی چندین بار هدف گرفته شد که از جمله آن تخریب سیستم انرژی خورشیدی شهرک طیرحرفا بود که که این موسسه از آن برای راه اندازی چاه شهرک استفاده می‌کند و در نتیجه این حملات تاسیسات و کابل های منطقه به طور کامل آسیب دیده است.

 شرکت آب جنوب لبنان افزود: تأسیسات ما در وادی السلوقی نیز مورد بمباران قرار گرفت که شبکه برق این منطقه را نیز تحت تأثیر قرار داد و منجر به توقف کار ایستگاه‌های وادی السلوقی، مرکبا و طیبه شد؛ اما با این حال تعمیرات لازم برای شبکه برق آغاز شده است و  تیم های تعمیر و نگهداری برای پیدا کردن عیوب ناشی از حمله وارد عمل شده‌اند.

این شرکت گفت که آسیب‌های مربوط به شبکه برق منجر به توقف کار ایستگاه الطیبه شده که آب ده شهر در جنوب لبنان را تامین می‌کند. و همچنین بر عملکرد چاه‌های آب در چهار شهرک تاثیر گذاشته است.

شرکت آب جنوب لبنان هدف قرار دادن تاسیسات حیاتی به ویژه تاسیسات آبی از سوی رژیم صهیونیستی را محکوم کرد و آن را نقض صریح و آشکار تمام کنوانسیون‌ها و هنجارهای بین المللی دانست که هدف گرفتن موسسات و تاسیسات ارائه دهنده خدمات اولیه به غیرنظامیان را غیرقانونی می‌داند این شرکت از  سازمان‌های بین المللی خواست برای توقف جرایم جنگی رژیم صهیونیستی بر این رژیم فشار آورند.

مقامات لبنانی پیش از این نیز اعلام کردند که در تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان بیش از 40 هزار اصله درخت زیتون بر اثر بمباران با بمب‌های فسفر سفید سوخته و نابود شده است.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *