می 24, 2024
بیشترین مصرف برق کشور در استان‌های تهران، اصفهان،خراسان و خوزستان ثبت شد


به گزارش ایلنا از وزارت نیرو، مازیار جمشیدی اعلام کرد: پیش‌بینی می کنیم نیاز مصرف برق کشور امروز به  حدود 70 هزار مگاوات برسد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 3600 مگاواتی را نشان می دهد.


وی با اشاره به مصرف برق استان‌ها گفت: با توجه به نمایشگرهای مصرف‌،استانهای تهران،اصفهان،خرسان و خوزستان بیشترین مصرف برق را داشته‌اند و با توجه به گرمای هوا و آغاز روزهای گرمتر تابستان از هموطنان درخواست می‌شود، صنعت برق کشور، به خصوص شبکه برق را در تامین برق مطمئن و برق رسانی پایدار یاری دهند.


مدیر بهره برداری و کنترل سیستم دیسپاچینگ ملی گفت: از هموطنان تقاضا می‌کینم  توصیه‌های همیشگی ما در بخش های مختلف خصوصا، در استفاده مناسب از وسایل سرمایشی را  جدی بگیرند و با تنظیم درجه کولرهای گازی برروی 25 درجه و تنظیم دور کند کولرهای آبی با صنعت برق همکاری و همراهی کنند.


وی به استفاده نامناسب کولرهای گازی در مراکز تجاری و فروشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: در برخی از مراکز تجاری، بعضا مشاهده می‌شود که محل عبور و مرور افراد باز بوده و کولرهای گازی بر روی درجه بسیار پایین تنظیم شده است که این امر مصرف برق بسیار بالایی را به صنعت برق کشور تحمیل می کند.


وی در پایان افزود: در ساعات اوج مصرف که از ساعت 11 تا 17 و 20تا 23 است،از هموطنان عزیز درخواست می‌شود، از استفاده وسایل برقی پرمصرف و روشنایی‌های غیر‌ضروری خودداری کنند و با مدیریت مصرف برق درتامین برق پایدار برای کلیه مشترکان همکاری کنند.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *