می 24, 2024
بی ام اس (BMS) چیست و چه کاربردی دارد؟

لازم به ذکر است که سیستم خانه هوشمند مجموعه ای از تجهیزات است که به واسطه ارتباط از طریق پروتکل های مختلف در بستر وای فای و شبکه می توانند قابلیت های زیادی به خانه، محل کار، ویلا یا ساختمان مدنظر شما اضافه کنند.

در سال های اخیر پیشرفت سریع و گسترده تکنولوژی باعث شده تا کارها آسان تر و با کیفیت بهتری انجام شود. در حال حاضر در بخش عمده ای از زندگی خود از تکنولوژی و دستگاه های هوشمند جهت انجام کارهای مختلف استفاده می کنیم، در واقع تکنولوژی بخش جدایی ناپذیر زندگی های امروزی شده است، پس بهتر است ما هم با تکنولوژی اینترنت اشیا همراه شده و خانه، محل کار، ویلا و محیط هایی که در آن حضور داریم را به تجهیزات هوشمند سازی مجهز کنیم. هایپر صنعت فامکو یکی از بزرگترین مجریان  بی ام اس  در ایران، در تمامی مراحل مشاوره، طراحی، نصب و راه اندازی همراه شما خواهد بود.

انواع سیستم بی ام اس (خانه هوشمند)

 • سیستم BMS در بستر وای فای

سیستم خانه هوشمند بی سیم یا Wi-Fi توسط وای فای داخلی با استفاده از یک نرم افزار قابل کنترل است. این سیستم به آسانی بر روی بسترهای قدیمی قابل اجرا است.

 • سیستم BMS در بستر شبکه

در این نوع  سیستم خانه هوشمند  نیاز به تغییر در سیسم کشی محل مورد نظر وجود دارد، به همین دلیل توصیه می شود این سیستم برای ساختمان های درحال ساخت در نظر گرفته شود، زیرا تخریب دوباره ساختمان قابلیت اطمینان این نوع طراحی سیستم خانه هوشمند را نسبت به نمونه های دیگر کاهش می دهد.

 

بخش های مختلف خانه هوشمند

استفاده از سیستم BMS در بخش های مختلف و برای انجام کارهای متفاوت امکان پذیر است. برای هوشمند سازی ساختمان، باید از کنترل کننده ها، عملگرها و سنسورها همچنین پروتکل های ارتباطی و یک رابط کاربری استفاده کنیم. در ادامه به بررسی بخش هایی پرطرفدار برای هوشمند سازی در خانه می پردازیم.

 • سیستم صوتی هوشمند

این سیستم صوتی هوشمند برخلاف سیستم های قدیمی با استفاده از اپلیکیشن یا پنل های مختلف کنترل می شود که شامل پلیرها، بلندگوها، آمپلی فایرها و غیره می باشد.

 • دستگیره هوشمند

پرفروش ترین تجهیز در سیستم خانه هوشمند دستگیره هوشمند می باشد، این دستگیره ها علاوه بر داشتن ظاهری لوکس و مدرن، می توانند امنیت محل نصب را افزایش دهند زیرا باز و بسته شدن آنها توسط رمز، کارت مغناطیسی، تشخیص چهره و اثر انگشت انجام می شود.

 • تجهیزات کنترل سرمایش و گرمایش هوشمند

تجهیزات کنترل هوشمند دما شامل ترموستات دیواری و مخفی، کلید هوشمند لمسی کولر آبی و ماژول کنترل گرمایش از کف می باشد. با استفاده از این تجهیزات می توان هر منطقه از واحد را با توجه به دمای دلخواه تنظیم نمود.

پرده برقی یکی از تجهیزات پرطرفدار در سیستم خانه هوشمند می باشد که در صورت نصب آن به راحتی می توان با استفاده از موبایل یا ریموت کنترل آن را باز و بسته کرد. یکی از قابلیت های مهم پرده برقی برنامه پذیر بودن آن است که طبق زمانبندی دلخواه می توان پرده را به صورت کنار رو، وسط بازشو، بالارو و شید و رومن باز نمود.

 

کلید های هوشمند ساختمان نقش بسیار مهمی در سیستم خانه هوشمند دارند و به صورت تک پل تا چهار پل ارائه می شوند. این کلیدها برنامه پذیر بوده و امکان روشن و خاموش کردن تحت زمانبندی خاص را به کاربر ارائه می دهد. کلید هوشمند بر اساس جریان در بازه 8 تا 16 آمپر طراحی و تولید می شود.

سنسورهای امنیتی هوشمند به صورت حرکتی، لرزشی و مغناطیسی ارائه می شوند. سنسور امنیتی با ارسال داده و اطلاعاتی که نیاز به پردازش دارند منجر به عملکرد درست سیستم خانه هوشمند می شود. ارسال این اطلاعات به دو صورت بی سیم و با سیم انجام می شود.

 • اکسس کنترل هوشمند

اکسس کنترل هوشمند را می توان برای گزارش گیری از عملکرد سایر دستگاه های هوشمند استفاده کرد. همچنین اکسس کنترل ها می توانند جهت افزایش ایمنی محدودیت هایی را ایجاد نمایند. همچنین لازم به ذکر است که اکسس کنترل های هوشمند قابلیت کنترل از راه دور و از طریق تلفن همراه را دارند.

 

مزایای خانه هوشمند

 • افزایش ارزش سازه
 • صرفه جویی در مصرف انرژی
 • افزایش راحتی ساکنین
 • امنیت بیشتر
 • امکان سفارشی سازی
 • امکان تنظیم اعلان برای مواقع خطر
 • کمک به افرادی که دارای محدودیت حرکتی هستند.
 • افزایش زیبایی در دکوراسیون داخلی

 

هزینه ساخت خانه با سیستم خانه هوشمند

برای استفاده از سیستم  BMS  باید قدمت ساختمان را در نظر گرفت. بدین منظور می توان ساختمان ها را به سه دسته در حال ساخت، نوساز و قدیمی دسته بندی کرد. طراحی و اجرا در ساختمان های درحال ساخت بسیار آسان تر بوده و هزینه اجرا و تخریب به مراتب کمتر می باشد. در اجرای سیستم خانه هوشمند تجهیزاتی که مورد استفاده قرار می گیرند نیز می توانند در هزینه ساخت تاثیر بسزایی داشته باشند. هایپر صنعت فامکو با دو دهه تجربه فروش در زمینه تجهیزات ساختمانی و طراحی المان های مختلف ساختمان، آماده ارائه انواع سیستم خانه هوشمند در بستر شبکه وای فای به شما مشتریان عزیز می باشد.

“این مطلب تبلیغاتی است”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *