جولای 16, 2024
تگرگ باغ‌های این شهرستان را تخریب کرد!

 شهرام محمدی اظهار کرد: در اثر بارش تگرگ بخش وسیعی از باغ‌ها و اراضی زراعی مشگین‌شهر تخریب شده و بیش از ۸۰ درصد از محصولات باغی وزراعی در بخش مرکزی و برخی از مناطق شهرستان از بین رفت.

وی ادامه داد: وقوع سیلاب همچنین موجب وارد شدن خسارت فراوان به سازه‌های آبخیزداری در بخش ارشق شده و به تمام مزارع و باغ‌های واقع شده در حاشیه رودخانه قره‌سو و رودخانه‌های فصلی خسارت زد.

وی افزود: چهار دستگاه خودرو نیز طعمه سیلاب شد که سرنشینان سه دستگاه از خودروها با کمک مردم نجات یافته‌اند اما از سرنوشت سرنشینان یک دستگاه سواری پراید که طعمه سیلاب شده، فعلا اطلاعی در دست نیست.

فرماندار مشگین‌شهر گفت: گروه‌های امدادی از همان لحظات اولیه در منطقه حضور دارند و کار امدادرسانی به سیل‌زدگان در حال انجام است؛ مجموع خسارت‌های وارده ناشی از تگرگ و سیلاب اطلاع رسانی خواهد شد.

به گزارش ایرنا، اداره کل هواشناسی استان اردبیل از ۲ روز پیش با اشاره به ورود سامانه بارشی به این استان از سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی و آبگرفتگی معابر عمومی خبر داده و بر لزوم توجه به موارد توصیه شده در هشدارهای هواشناسی سطح نارنجی شماره ۶ تاکید کرده بود.

استان اردبیل از جمله ۱۰ استان کشور در زمینه فراوانی وقوع حوادث طبیعی به شمار می‌رود و هر از گاهی بروز حادثه‌هایی مانند زمین لرزه، رانش زمین، سیل، خشکسالی، صاعقه، طوفان، سرمازدگی، برف سنگین، سرما و یخبندان شدید خسارت و تلفاتی برجا می‌گذارد.

خردادماه سال گذشته نیز سیل خسارت‌های سنگینی به بخش‌های مختلف کشاورزی، تاسیسات زیربنایی، ابنیه فنی راه‌ها و واحدهای مسکونی در شهرهای مختلف استان اردبیل به‌ویژه مشگین‌شهر، گرمی، بیله‌سوار، انگوت و کوثر وارد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *