ژوئن 20, 2024
جنایت النصیرات

به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، منابع فلسطینی دیروز گزارش دادند در تجاوز رژیم صهیونیستی به اردوگاه النصیرات و اطراف آن در مرکز غزه 220 نفر به شهادت رسیده و ده‌ها تن مجروح شدند. همچنین در حملات توپخانه‌ای دیروز رژیم صهیونیستی به اطراف بیمارستان شهدای الاقصی در مرکز غزه، دست کم 220 نفر به شهادت رسیده و 400 نفر مجروح شدند. وزارت بهداشت غزه دیروز اعلام کرد تعداد شهدای غزه از هفتم اکتبر گذشته تاکنون به 36 هزار و 801 نفر و تعداد مجروحان هم به 83 هزار و 680 نفر رسیده است. همچنین در پی حمله به مدرسه آنروا در اردوگاه النصیرات، ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شناسایی هویت پیکر 17 رزمنده جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی فلسطین در این مدرسه شد و سپس تصاویر و اسامی آنها را منتشر کرد.

در پی این ادعای رژیم صهیونیستی، «اسماعیل الثوابته» مدیر دفتر اطلاع‌رسانی دولتی در نوار غزه ادعاهای تل‌آویو را تکذیب  کرد. طبق گزارش خبرگزاری سما، الثوابته در کنفرانس مطبوعاتی در این باره گفت: ارتش رژیم اشغالگر با انتشار اسامی افرادی که ادعا می‌کند در قتل‌عام النصیرات به شهادت رسیده‌اند، اطلاعات نادرستی را منتشر و اقدام به نشر اکاذیب و گمراه کردن افکار عمومی می‌کند.

وی گفت: در میان اسامی منتشر شده توسط تل‌آویو، برخی زنده و برخی مسافرند و برخی در مکان‌ها و زمان‌های دیگری به شهادت رسیده‌اند، نه در اردوگاه النصیرات.

این مقام فلسطینی اضافه کرد: ارتش اسرائیل ادعا کرده است هیچ کودکی را در این جنایت نکشته، این در حالی است که 14 نفر از قربانیان کودک هستند. وی همچنین اسامی این کودکان را منتشر کرد.

حماس در پاسخ به این جنایت در بیانیه‌ای نوشت: آنچه رسانه‌های آمریکایی و عبری درباره مشارکت آمریکا در عملیات جنایتکارانه امروز فاش کردند، یک بار دیگر نقش همدستی دولت آمریکا، مشارکت کامل آن در جنایات جنگی مرتکب شده در نوار غزه، نادرست بودن مواضع اعلام شده آن در مورد وضعیت انسانی و نگرانی آن برای جان غیرنظامیان را به اثبات می‌رساند و ملت‌های اسلامی و آزادگان جهان فشار بیشتری وارد کرده و جنبش محکومیت تجاوز و نسل‌کشی غزه را تشدید کنند.

کانال 12 اسرائیل هم به نقل از منابع اسرائیلی نوشت: آمریکا در روند آزادسازی 4 اسیر از نوار غزه مشارکت داشت. همچنین سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد در جریان عملیات آزادسازی 4 اسیر اسرائیلی در النصیرات در مرکز نوار غزه، یک افسر یگان یمام کشته شده است. پلیس رژیم‌صهیونیستی نام این افسر را ارنون زامورا اعلام کرده است. یک مسؤول آمریکایی به پایگاه خبری آکسیوس گفت یگان آمریکایی مسؤول امور اسرای اسرائیلی، در عملیات بازگرداندن 4 اسیر صهیونیست از اردوگاه النصیرات به رژیم صهیونیستی کمک کرده است. همچنین تلویزیون رسمی رژیم صهیونیستی گزارش داد «افراد مسلح، خودرویی که حامل 4 اسیر بوده را تعقیب کرده و به سمت آن تیراندازی کرده‌اند و این خودرو مورد اصابت قرار گرفته است». 

تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از یک منبع گزارش داد ارتش این رژیم موفق نشد به محل اسارت این 4 فرد بالگرد اعزام کند و مجبور به استفاده از تجهیزات دیگر شد. پیش از این رسانه‌های صهیونیستی گزارش داده بودند یکی از فرماندهان یگان «یمام» (یگان ویژه مرزبانی) در جریان عملیات آزادی اسرای صهیونیست در اردوگاه النصیرات واقع در نوار غزه کشته شده است. در این راستا، پلیس رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد فرد کشته‌شده افسری به نام «ارنون زامورا» است. ارتش رژیم صهیونیستی دیروز مدعی شد 4 اسیر صهیونیست را از منطقه النصیرات واقع در مرکز نوار غزه آزاد کرده است. این 4 اسیر با اسامی نوعا ارگمانی، الموع مئیر، آندری کوزلوف و شلومی زیو معرفی شده‌اند. ارتش رژیم صهیونیستی در ادامه ادعاهایش اعلام کرد حال این 4 اسیر خوب است و برای معاینه پزشکی به بیمارستان «تل هاشومیر» منتقل شده‌اند. خبرنگار اسکای‌نیوز نیز گفت نیروهای کماندوی اشغالگر عملیات ویژه‌ای در عمق اردوگاه النصیرات انجام دادند. در این راستا روزنامه یدیعوت آحارانوت نوشت بنی گانتس، عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی که قرار بود دیروز کنفرانس مطبوعاتی برگزار کرده و استعفای خود را از کابینه اعلام کند، بعد از خبر آزادی این 4 اسیر کنفرانس خود را به تأخیر انداخت.

یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز گفت: نیروهای ما توانستند 4 اسیر را از دست حماس آزاد کنند و به وطن بازگردانند. من از اتاق فرماندهی عملیات آزادی این 4 اسیر را پیگیری کردم. اسرائیل کاتس، وزیر خارجه اشغالگران هم در این باره مدعی شد همه با هم برای آزادی همه اسیران تلاش می‌کنند. این در حالی است که «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس دیروز در بیانیه‌ای اعلام کرد دشمن صهیونیستی قتل‌عام علیه مردم غزه و زنان و کودکان را ادامه می‌دهد و اکنون این قتل‌عام‌ها در اردوگاه النصیرات و دیرالبلح در حال انجام است.

وی افزود: جهان، رژیم صهیونیستی را به عنوان رژیم کودک‌کش اعلام کرد اما از پایان دادن به جنگ نسل‌کشی علیه ملت فلسطین عاجز مانده است.

به نقل از خبرگزاری الجزیره، هنیه تاکید کرد: ملت فلسطین هرگز تسلیم نخواهد شد و مقاومت به دفاع از حقوق این ملت در برابر این دشمن جنایتکار ادامه خواهد داد.

رئیس دفتر سیاسی حماس افزود: اگر رژیم اشغالگر گمان می‌کند می‌تواند گزینه‌های خود را با زور بر ما تحمیل کند، در توهم است. حماس هرگز با هیچ توافقی که اولا و قبل از هر چیزی امنیت را برای مردم ما محقق نکند، موافقت نخواهد کرد.

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی به لحاظ نظامی شکست خورده و به لحاظ سیاسی و اخلاقی سقوط کرده است و جهان باید اقدام کند. تمام ملت‌ها و آزادگان جهان باید در برابر این قتل‌عام‌های وحشیانه و شهادت غیرنظامیان قیام کنند.

دفتر سیاسی جنبش انصار‌الله یمن نیز با محکوم کردن  کشتار جدید دشمن صهیونیستی در اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه تاکید کرد: کشتار فلسطینیان به دست صهیونیست‌ها ساعاتی پس از آن رخ داد که سازمان ملل نام این رژیم را در فهرست ننگ و عار و در زمره رژیم‌های کودک‌کش قرار داد.

جنبش انصار‌الله اعلام کرد: قتل عام النصیرات نشان می‌دهد رژیم صهیونیستی صرفا یک رژیم جنایتکار سرکش است که هیچ ارتباطی با حقوق بشر یا قوانین بین‌المللی ندارد. انصار‌الله افزود: این کشتار هولناک همزمان با  طرح گمراه‌کننده آمریکایی و دادن فرصت بیشتر به دشمن برای ارتکاب جنایت با حمایت آشکار آمریکا انجام می‌گیرد.

انصار‌الله افزود: کشتار و بی‌رحمی بیش از حد نمی‌تواند مقاومت را دلسرد کند یا آن را به سمت سازش بکشاند و از حقوق مشروع فلسطینیان چشم‌پوشی کند. این حملات در شرایطی اتفاق می‌افتد که اکثر دولت‌های عربی و اسلامی به سر فرود آوردن و تسلیم شدن خود در برابر این رژیم ادامه می‌دهند.

این جنبش تاکید کرد: مردم آزاده جهان باید به حمایت و همبستگی خود با مردم فلسطین تا پایان تجاوز و رفع محاصره غزه ادامه دهند.

همچنین گفتنی است سازمان ملل متحد بتازگی در اقدامی معنادار، رژیم اشغالگر قدس را در فهرست جهانی آن دسته از کنشگران بین‌المللی قرار داده که اقدام به ارتکاب «جنایت علیه کودکان» کرده و می‌کنند. 

این اقدام سازمان ملل متحد پس از 8 ماه جنگ‌افروزی رژیم اشغالگر قدس علیه مردم غزه و به شهادت رساندن بیش از 15 هزار کودک و قتل‌عام کلی 37 هزار نفر در این منطقه (نوار غزه) انجام گرفته است. این در حالی است که بتازگی نیز شاهد بمباران یک مدرسه وابسته به سازمان ملل متحد در مرکز غزه بودیم؛ حمله‌ای که در پی آن بیش از 40 فلسطینی به شهادت رسیدند و البته در میان آنها کودکان نیز حضور داشتند. در این بین گیلعاد آردان، نماینده رژیم اشغالگر قدس در سازمان ملل متحد، اقدام اخیر این نهاد بین‌المللی در گنجاندن نام رژیم صهیونیستی در فهرست رژیم‌های کودک‌کش در جهان را حرکتی «شوکه‌کننده» توصیف کرد(!) بر اساس آنچه منابع آگاه اعلام کرده‌اند، گزارش اخیر سازمان ملل متحد درباره کودک‌کش بودن رژیم صهیونیستی مسائل مختلفی نظیر به قتل رساندن، ایجاد معلولیت، سوءاستفاده جنسی، ربایش کودکان فلسطینی و البته ممانعت از رسیدن کمک‌های بین‌المللی به آنها و هدف قرار دادن مدارس و بیمارستان‌هایی که کودکان در آنها حضور داشته و دارند توسط رژیم صهیونیستی را مورد اشاره قرار می‌دهد.

گزارش سازمان ملل متحد که منتهی به کودک‌کش اعلام شدن رژیم اشغالگر قدس از سوی این نهاد بین‌المللی شده، توسط «ویرجینیا گامبا» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور کودکان و منازعات مسلحانه تهیه و تدوین شده است. این اقدام سازمان ملل متحد موجی از خشم را در میان مقام‌های ارشد اسرائیلی از جمله بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر و اسرائیل کاتس، وزیر خارجه رژیم اشغالگر قدس برانگیخته و همگی آنها با فرافکنی و فرار به جلو سعی داشته‌اند از بی‌آبرویی جدید رژیم اشغالگر قدس بکاهند و آن را کم‌اهمیت جلوه دهند. جالب اینکه نتانیاهو مدعی شده ارتش اسرائیل جزو بااخلاق‌ترین(!) ارتش‌های جهان است و قطعنامه‌های سازمان ملل متحد نیز این مساله را تغییر نمی‌دهد! در این بحبوحه، برخی فعالان حقوق بشری تاکید کرده‌اند در سال‌های اخیر رژیم اشغالگر قدس چندین مرتبه در آستانه قرار گرفتن در فهرست رژیم‌های کودک‌کش جهان بوده که با فشارهای مختلف سیاسی، تحقق این گزاره به تاخیر افتاده بود. نکته قابل تامل اینکه خود صهیونیست‌ها نیز انتظار این را داشتند که سازمان‌ملل متحد آنها را در فهرست رژیم‌های کودک‌کش جهان قرار دهد کما اینکه شبکه 13 رژیم اشغالگر قدس چندی قبل در گزارشی تاکید کرده بود شورای امنیت داخلی و ارتش اسرائیل این جمع‌بندی را دارند که وقوع گزاره مذکور کاملا محتمل است و سازمان ملل متحد برای نخستین‌بار در بحبوحه جنگ غزه، احتمالا ارتش اسرائیل را به عنوان نهاد و ارگانی که اقدام به آزار و اذیت و کشتار کودکان می‌کند، معرفی خواهد کرد. بنا به این گزارش، کودک‌کش اعلام شدن رژیم صهیونیستی حامل 4 نکته و پیامد محوری برای این رژیم است. 

1- تشدید انزوای حقوقی و بین‌المللی رژیم صهیونیستی

یکی از نکات و مسائلی که رژیم صهیونیستی در ماه‌های اخیر بشدت از آن هراس داشته، افزایش قابل ملاحظه تحرکات حقوقی و قانونی علیه این رژیم در عرصه بین‌المللی است. به طور خاص در ماه‌های گذشته شاهد بودیم پرونده شکایت آفریقای جنوبی از رژیم اشغالگر قدس در دیوان بین‌المللی دادگستری به دلیل ارتکاب جنایت و نسل‌کشی در نوار غزه در حال پیگیری بوده و حتی صدور حکم بازداشت بین‌المللی بنیامین نتانیاهو (نخست‌وزیر) و یوآو گالانت (وزیر جنگ صهیونیست‌ها) به رویدادی قریب‌الوقوع تبدیل شده است. جالب اینکه برخی دیگر از دولت‌های جهان نیز به روند پیگیری حقوقی دولت آفریقای جنوبی علیه اسرائیل پیوسته‌اند.  از این رو، محافل صهیونیست تاکید دارند رخ دادن رویدادهایی نظیر معرفی رژیم صهیونیستی به عنوان رژیمی کودک‌کش از سوی سازمان ملل متحد می‌تواند جلوه‌ای عینی از تشدید روندهای حقوقی علیه صهیونیست‌ها را به نمایش بگذارد؛ مساله‌ای که انزوای گسترده و قابل توجه بین‌المللی رژیم صهیونیستی را به دنبال خواهد داشت و البته هرگونه همکاری بین‌المللی با این رژیم را به امری پرهزینه تبدیل می‌کند. از این رو، اگرچه مقام‌های رژیم اشغالگر قدس در ظاهر سعی دارند حکم اخیر سازمان ملل متحد علیه رژیم‌شان را کم اهمیت جلوه دهند اما در واقعیت امر، کاملا به ابعاد خسارت‌بار آن اشراف دارند. 

2- افشای یک واقعیت معنادار درباره رسانه‌ها و دولت‌های غربی

منظومه رسانه‌ها و دولت‌های غربی و البته متحدان بین‌المللی‌شان، سال‌هاست همسو با منافع رژیم اشغالگر قدس و لابی‌های متحد آن، سعی داشته و دارند جنایات رژیم صهیونیستی را سفیدشویی کنند و دست‌های خون‌آلود و جنایتکار این رژیم در عرصه بین‌المللی را تمیز و پاکیزه نشان دهند. این در حالی است که این رویکرد هیچ نسبتی با واقعیت‌های میدانی ندارد و البته سال‌هاست منتقدان و اندیشمندان مختلف، سعی در افشاگری از این رویکرد مغرضانه رسانه‌ها و دولت‌های غربی دارند. با این همه، رویداد جنگ غزه و جنایات تکان‌دهنده رژیم صهیونیستی در قالب آن و البته همدستی تنگاتنگ قدرت‌های غربی با این موضع، تا حد زیادی این تصویر برساخته و دروغین از رژیم صهیونیستی را زیر سوال برده است و به یک خسارت بزرگ برای جریان‌های سیاسی و رسانه‌ای غرب تبدیل شده است. در این چارچوب، اکنون این جریان‌ها با علامت سوال‌های زیادی از سوی افکار عمومی بین‌المللی به دلیل این جنس از عملکرد خود روبه‌رو شده‌اند، به نحوی که باید پاسخ بدهند چرا یک رژیم که اکنون جلوه‌های عینی نسل‌کشی و کشتار و البته کودک‌کشی را در عرصه بین‌المللی به نمایش گذاشته و می‌گذارد، متحد راهبردی آنهاست؟ مساله‌ای که به نوعی جهان غرب و گفتمان ادعایی دموکراسی و حقوق بشر آن را دچار یک بحران وجودی بزرگ کرده است. 

3- تلاش‌های معکوس رژیم اشغالگر قدس علیه آرمان فلسطین

رژیم صهیونیستی از ابتدای جنگ غزه تا امروز، مدام در تلاش بوده تا جای ممکن یاد و نام ملت فلسطین را از اذهان افکار عمومی بین‌المللی و به طور خاص ملت‌های منطقه غرب آسیا پاک کند. در این رابطه، می‌بینیم صهیونیست‌ها جدا از نسل‌کشی گسترده در غزه، خسارات جدی‌ای را به زیرساخت‌های مهم این باریکه نظیر بیمارستان‌ها، مدارس، تاسیسات آبی و بهداشتی، خانه‌های مردم و حتی آسفالت کوچه و خیابان‌ها وارد کرده‌اند و از این رهگذر سعی داشته‌اند تا جای ممکن زندگی و حیات مردم نوار غزه را به امری غیرممکن تبدیل و زمینه را برای فراموش شدن آنها در عرصه بین‌المللی فراهم کنند. با این حال، نکته جالب این است که در 8 ماهی که از جنگ غزه می‌گذرد، لحظه به لحظه فلسطین و آرمان قدس شریف در ذهن مردم منطقه و جهان، بزرگ‌تر و برجسته‌تر شده است. در این چارچوب، کودک‌کش اعلام شدن رژیم صهیونیستی به دلیل جنایات گسترده آن علیه کودکان نوار غزه نیز یکی از نمودهای نتیجه معکوس تلاش صهیونیست‌ها برای پاک کردن یاد و خاطره مردم فلسطین از اذهان جهانیان است. جدا از این موضوع که بتازگی رخ داده و در نوع خود یک پیروزی بزرگ برای مقاومت و ملت فلسطین است، در روزهای گذشته شاهد آن بوده‌ایم که شماری از دولت‌های غربی نیز کشور و دولت فلسطین را به رسمیت شناخته‌اند؛ رویدادی که یک ضربه مهلک برای صهیونیست‌ها به شمار می‌رود. پیش از این نیز شاهد بودیم مجمع عمومی سازمان ملل متحد با رایی قاطع به پیش‌نویس طرح شناسایی فلسطین به عنوان عضو کامل سازمان ملل متحد رای مثبت داد؛ مسائلی که همه و همه شرایط بسیار دشواری را برای رژیم اشغالگر قدس رقم زده‌ است. 

4- افشای چهره حقیقی صهیونیست‌ها برای نسل Z جهان 

تاکنون گزارش‌های افشاگرانه زیادی از نفوذ لابی‌های صهیونیستی در نظام‌های آموزشی کشورهای مختلف جهان بویژه در جهان غرب منتشر و مطرح شده است. به طور خاص در مورد انگلستان، به نفوذ قابل توجه لابی‌های صهیونیست در شکل‌دهی برنامه‌های درسی کودکان و القای تحریف‌های قابل توجه تاریخی با محوریت رژیم اشغالگر قدس، اشارات زیادی شده است. در این چارچوب، دلار‌های صهیونیست‌ها با پشتوانه حمایت‌های رسانه‌ای در غرب، بر آن بوده نسل Z جهان غرب را در مسیر و ریلی قرار دهد که به بهترین نحو در راستای اهداف و منافع رژیم اشغالگر قدس باشد. با این حال، توسعه شبکه‌های اجتماعی و پدیده فضای مجازی و در عین حال، موضع‌گیری‌های صریح نهادهای رسمی بین‌المللی نظیر سازمان ملل متحد در اعلام رژیم ‌صهیونیستی به عنوان یک رژیم کودک‌کش، همه و همه، طرح‌ها و برنامه‌های صهیونیست‌ها و متحدان غربی آنها را تا حد زیادی نقش بر آب کرده‌ و پرده از ماهیت منافق آنها در این حوزه برداشته است؛ موضوعی که نمودهای عینی خود را در قالب برگزاری اعتراضات و راهپیمایی‌های گسترده ضدصهیونیستی در جهان غرب و دیگر بخش‌های جهان، در ماه‌های اخیر و حتی شرایط کنونی به نمایش گذاشته و می‌گذارد. 

منبع: وطن امروز

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *