آوریل 16, 2024
حمایت تمام قد چین از یک پیشنهاد سازمان ملل درباره نوار غزه

ایرنا :


چین از درخواست گوترش برای ایجاد یک کریدور بشردوستانه برای کمک به غیرنظامیان در نوار غزه حمایت کرد.

ژانگ جون، سفیر چین در سازمان ملل در حساب خود در رسانه اجتماعی ایکس که پیش از این به نام توییتر شناخته می‌شد, نوشت: من به شدت از درخواست آنتونیو گوترش حمایت می‌کنم. باید فوراً یک کریدور بشردوستانه ایجاد شود تا همه نیازمندان کمک دریافت کنند.

خبرگزاری آناتولی گزارش داد، گوترش روز سه‌شنبه گفت که سازمان ملل باید اجازه دسترسی به غزه داشته باشد تا کمک‌های فوری بشردوستانه را به غیرنظامیان فلسطینی که در نوار غزه گرفتار و بی‌پناه هستند، منتقل کند.

تماس مهم «ولایتی» با اسماعیل هنیه و زیاد نخاله

او گفت: من از جامعه بین‌المللی می‌خواهم که حمایت بشردوستانه فوری را برای این منظور بسیج کند.

سازمان بهداشت جهانی همچنین خواستار ایجاد یک کریدور بشردوستانه به داخل و خارج غزه که در محاصره کامل رژیم اشغالگر صهیونیستی قرار گرفته است, شد.

به گزارش ایرنا, استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل در پی جنگ جدید میان نیروهای مقاومت فلسطین و رژیم اسرائیل اعلام کرد: تعداد آوارگان در سراسر غزه اکنون به ۲۶۳ هزار نفر رسیده که نسبت به روز گذشته ۴۰ درصد افزایش داشته است.

سخنگوی سازمان ملل ادامه داد: با قطع آب از اسرائیل به غزه، کمبود شدید آب آشامیدنی وجود دارد که بر ۶۵۰ هزار نفر تأثیر گذاشته است. همچنین حملات هوایی اسرائیل به هفت تاسیسات آسیب رسانده است که این تاسیسات، خدمات آب و فاضلاب را به بیش از یک میلیون نفر ارائه می‌کردند. در برخی مناطق، فاضلاب و زباله‌ در خیابان‌ها جمع شده‌اند که خطر جدی سلامتی را به همراه دارد.

به گفته وی، سازمان ملل ۹ کارمند خود را در حملات هوایی اسرائیل به نوار غزه از دست داده است.