می 24, 2024
حملات روسیه در اوکراین با حملات اسرائیل بسیار تفاوت دارد


مقام روس:
نماینده دائم روسیه در سازمان ملل تاکید کرد که حملات کشورش در اوکراین با حملات اسرائیل در غزه تفاوت بسیار دارد.به گزارش ایلنا به نقل از تاس، «واسیلی نبنزیا»، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد تاکید کرد که بین وضعیت اوکراین پس از نزدیک به دو سال درگیری در مقایسه با وضعیت نوار غزه تنها در هفته سوم جنگ تفاوت بسیاری وجود دارد.

نبنزیا گفت: «شما برای شهرهای ویران شده اوکراین و ادعای حملات بی رویه روسیه فریاد می‌زنید و شکایت می‌کنید. من از شما می‌خواهم از اینترنت برای خواندن اخبار اوکراین استفاده کنید. قطعا گزارش‌های بسیاری درباره زندگی، رستوران ها و باشگاه‌ها در کی‌یف، اودسا، خارکیف، دنپروپتروفسک و سایر شهرهای اوکراین و همچنین فعالیت مؤسسه‌های دولتی و ساختمان‌های شهرداری در هر نقطه‌ای‌، بیمارستان‌ها، مدارس، و سیستم حمل و نقل مشاهده خواهید کرد. این وضعیت پس از گذشت نزدیک به دو سال از عملیات نظامی ویژه‌ای است که ما برای توقف جنگ رژیم کی‌یف علیه ساکنان دونباس انجام دادیم».

این دیپلمات روس تاکید کرد که تنها تاسیسات نظامی یا تأسیسات زیربنایی مرتبط با امکانات نظامی رژیم کی‌یف از جمله انبارهای مهمات و سایت‌های نظامی پنهان در زیرساخت‌های غیرنظامی در معرض حملات دقیق قرار دارند.

وی افزود: «اما اکنون به تصاویری که از نوار غزه منتشر می‌شود، نگاه کنید؛ اسرائیل تنها طی سه هفته است که می‌خواهد آن را با خاک یکسان کند. شما در این تصاویر ساختمان‌ها، بیمارستان‌ها و مدارس را به طور کامل تخریب شده و سوخته می‌بینید».

نبنزیا ادامه داد: «چند بار کشتار‌ روشمند غیرنظامیان فلسطینی را محکوم کرده‌اید؟ چند بار برای برگزاری جلسه‌های شورای امنیت درباره همین موضوع تلاش کرده‌اید؟ آیا دست‌کم از یک فراخوان برای آتش بس حمایت کرده‌اید؟ همه ما خوب می‌دانیم که پاسخ چیست». 

 

 انتهای پیام/

نرم افزار موبایل ایلنا

نرم افزار موبایل ایلنا

نرم افزار موبایل ایلنا


تلگرام خبر


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *