دسامبر 10, 2023
خرید لوله آلومینیومی در شرکت عصر صنعت اشراق

لوله آلومینیومی نوعی لوله فلزی مقاوم و مستحکم با کاربردهای بسیار متنوع است. ویژگی‌های منحصربه‌فرد لوله آلومینیوم مثل سبک وزن بودن و مقاومت در برابر خوردگی، آن را به یکی از پُراستفاده‌ترین لوله‌های فلزی موجود تبدیل کرده‌است.

در این مقاله راجع‌به آلومینیوم و کاربردهای مختلف ورق و لوله آلومینیومی صحبت می‌کنیم. همچنین آسان‌ترین روش خرید لوله آلومینیومی با قیمت مناسب را به شما خواهیم گفت. لطفاً تا پایان مطلب ما را همراهی بفرمایید.

لوله آلومینیوم چیست؟

لوله آلومینیومی از فلز آلومینیوم ساخته شده‌است؛ به‌تبع لوله آلومینیوم خواص و ویژگی‌های این فلز پُرمصرف و ارزشمند را نیز به یدک می‌کشد. این لوله‌ها سبک و مقاوم در برابر خوردگی و سایش هستند.

مورد مهم دیگر درمورد لوله آلومینیومی آلیاژ افزوده‌شده به ساختار آن‌هاست. آلیاژهای آلومینیوم به ترکیبات شیمیایی‌ای گفته می‌شود که به‌منظور افزایش, و بهینه کردن، خواص آلومینیوم بالاخص افزایش مقاومت‌ آلومینیوم به آن اضافه می‌شود. برای مثال، آلومینیوم با افزودن مس و منیزیم استحکام بیشتری از خود نشان می‌دهد یا مثلاً لوله آلومینیوم با سیلیسیم و منیزیم موجب بهبود خواص فرمپذیری و پوشش پذیری خواهد شد.

نوع آلیاژ نیز با توجه به موارد مصرف متفاوت بوده و براساس نیاز و نوع پروژه تعیین می‌شود. در بخش‌های بعدی این مقاله به‌طور مفصل درمورد ویژگی‌ها و کاربردهای لوله آلومینیومی صحبت کرده‌ایم.

 • انواع لوله آلومینیومی

لوله‌ آلومینومی به دو صورت بدون درز و لوله آلومینیوم درز دار تولید می‌شود. لوله‌های آلومینومی بدون درز بدون هیچ گونه شکافی ساخته می‌شوند، ازاین‌روی امکان نشتی در آن‌ها تقریباً صفر است. چنین ویژگی‌ای باعث شده‌است که لوله‌های آلومینیومی بدون درز برای انتقال مواد شیمیایی خطرناک و گازهای سمی مختلف مورد استفاده قرار بگیرند. این مورد فقط یکی از چندین ویژگی لوله آلومینومی است که آن را برای مصرف در صنعت خاصی به بهترین گزینه تبدیل کرده‌است. در ادامه ویژگی‌های بیشتری از این لولهٔ فلزی پرمصرف را بیان کرده‌ایم.

 • ویژگی‌های لوله آلومینیوم 

همان‌طور که گفتیم، خرید آلومینیوم به خاطر کاربردهای متعدد آن، یکی از خریدهای اساسی در صنایع مختلف محسوب می‌شود. لوله و ورق آلومینیوم یکی از اساسی‌ترین متریال مورد استفاده در صنایع مختلف هستند. این امر به دلیل ویژگی‌های منحصربه‌فرد فلز آلومینومی اتفاق افتاده‌است که آن‌ها را در لیست زیر بیان کرده‌ایم:

 • وزن سبک؛

 • استحکام و مقاومت در برابر حرارت، خوردگی، سایش، زنگ زدگی و … ؛

 • قابلیت جوشکاری؛

 • قابلیت منعکس‌کنندهٔ نور و گرما؛

 • رسانای حرارتی و الکتریکی؛

 • قابلیت چکش‌پذیری؛

 • غیرقابل نفوذ؛

 • مقاومت در برابر سرما و گرما و عدم تأثیر تغییرات جوی شدید بر روی آن؛

 • طول عمر بالا؛

 • خاصیت ضدمغناطیسی.

هرکدام از موارد بالا موجب شده‌است که لوله‌ها و ورق‌های آلومینیومی در صنایع گوناگون به شکل گسترده کاربرد داشته باشند. برای مثال، خاصیت رسانایی حرارتی آلومینیوم موجب کاربرد گسترده لوله‌های آلومینومی در صنایع خودروسازی شده‌است. لوله‌های آلومینیومی به‌خوبی حرارت را از مکانی به مکان دیگر منتقل می‌کنند، لذا در موتورها، سیستم‌های تهویه مطبوع، یخچال‌ها، دیگ‌های بخار و … به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 • کاربردهای آلومینیوم در صنایع مختلف

به خاطر مزایا و ویژگی‌های خاص آلومینیوم، تجهیزات و ادوات ساخته‌شده با این فلز در صنایع مختلف به‌کار گرفته می‌شوند. در ادامه برخی از کاربردهای این فلز که موجب افزایش خرید ورق آلومینیوم و لوله آلومینیوم در صنایع بزرگ و کوچک شده‌است را توضیح داده‌ایم.

 • قابل استفاده در صنایع هوافضا به‌دلیل وزن سبک، دوام بالا و قیمت مناسب؛

 • قابل استفاده در تجهیزات و دستگاه‌های کارخانه‌ها به‌دلیل دوام و استحکام بالا و برخورداری از قابلیت جوشکاری و شکل‌پذیری؛

 • به‌دلیل مقاومت در برابر حرارت، عدم شکنندگی در دمای پایین (مقاومت در برابر سرما) و نقطه ذوب بالا در صنایع شیمیایی به‌کار برده می‌شود؛

 • کاربرد گسترده در تولید لوازم خانگی به‌خاطر خاصیت ضدزنگ بودن، دوام و استحکام بالا، قیمت به‌صرفه و رفلکتور بودن آلومینیوم؛

 • قیمت لوله آلومینیوم

بسته‌بندی و فروش لوله آلومینیومی به‌صورت شاخه‌ای صورت می‌گیرد. قیمت این بسته‌ها با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شود. ازجمله می‌توان به سایز، قطر و آلیاژ مورد استفاده در تولید لوله آلومینیومی اشاره کرد، بنابراین در هنگام خرید آلومینیوم آلیاژی و سایر ادوات و تجهیزات ساخته‌شده با این فلز، باید نیاز و نوع پروژه موردتوجه قرار بگیرد.

علاوه‌بر سایز و آلیاژ، عوامل دیگری بر قیمت خرید لوله آلومینیوم تأثیر می‌گذارند. این عوامل شامل بارگیری لوله آلومینیوم، نحوهٔ ارسال بار و هزینهٔ باربری لوله آلومینیومی تا محل موردنظر است که توسط فروشنده در فاکتور خرید لوله‌های آلومینیومی درج می‌شود.

 • مرکز فروش لوله آلومینیومی در تهران

با توجه به این‌که آلومینیوم آلیاژی، لوله‌ و ورق آلومینیومی یکی از نیازهای اساسی صنایع بزرگ و کوچک است، لذا تولیدکنندگان و فروشندگان متعددی این محصولات را به بازار و مصرف‌کننده عرضه می‌کنند. از طرفی نوسان قیمت و تورم بر این محصولات نیز تأثیر گذاشته است و مُضاف بر همهٔ این‌ها، مهم‌ترین دغدغهٔ مصرف‌کنندگان و خریداران، امکان خرید محصولاتی با کیفیت بالا و قیمت به‌صرفه است.

خوشبختانه فروشندگان منصفی همچون شرکت عصر صنعت اشراق در بازار حضور دارند که محصولات باکیفیت را مطابق با استانداردهای جهانی و با قیمت مناسب و اقتصادی به مشتری عرضه می‌کنند. برای خرید لوله آلومینیومی و ورق‌های ساخته‌شده با فلز آلومینیوم در تهران، می‌توانید به این مجموعه اعتماد کنید.

مجموعهٔ مذکور بزرگ‌ترین مرکز خرید لوله آلومینومی در تهران است. البته اگر در سایر شهرستان‌ها ساکن هستید، با خرید اینترنتی لوله آلومینیومی از سایت عصر صنعت اشراق، در سریع‌ترین زمان ممکن محصولات موردنیاز خود را تحویل خواهید گرفت.

جمع‌بندی

آلومینیوم فلزی سبک وزن، مستحکم و مقاوم در برابر خوردگی، سایش، حرارت و سرما است. این فلز ویژگی‌های منحصربه‌فرد بیشتری دارد که آن را به یکی از پرکاربردترین فلزها در صنایع بزرگ و کوچک تبدیل کرده‌است. ورق و لوله آلومینیومی مهم‌ترین ادوات ساخته‌شده با این فلز هستند که در اندازه‌ها، اشکال و با آلیاژهای مختلفی تولید می‌شوند. این ادوات در صنایع گوناگونی از صنعت هوا فضا گرفته تا صنایع پزشکی و تولید لوازم خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

آسان‌ترین و بهترین روش خرید ورق آلومینیوم، خرید آلومینیوم آلیاژی و خرید لوله آلومینیومی، خرید از تولیدکنندهٔ مرجع است، چراکه این محصولات را با قیمت مناسب و به‌صرفه و مهم‌تر از با کیفیت و استاندارد بالا در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌دهند.

برای اطلاع از قیمت های به روز و استفاده از مشاوره های رایگان کارشناسان فنی شرکت عصر صنعت اشراق می توانید یا نام عصر صنعت اشراق را در گوگل سرچ کنید و یا با شماره 22981098-021 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *