می 24, 2024
خسارت 570 میلیاردی طوفان مونسون به بلوچستان

مدیرکل ستاد بحران سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس برآوردهای اولیه طوفان و بارندگی شدید در ماه‌های خرداد و تیرماه امسال ۵۷۸ میلیارد تومان به بخش‌های مختلف این استان خسارت وارد کرده است.

مجید محبی اظهار کرد: بر اساس برآوردهای اولیه طوفان و بارندگی شدید در ماه‌های خرداد و تیرماه امسال ۵۷۸ میلیارد تومان به بخش‌های مختلف این استان خسارت وارد کرده است.

وی فزود: عمده خسارت‌های وارده این مدت با ۵۶۱ میلیارد تومان به حوزه زیرساخت‌های زیربنایی نظیر راه و تاسیسات آب و برق بوده است.

این مسئول تاکید کرد: پیگیری‌های لازم برای جبران خسارت‌های وارده در سیستان و بلوچستان توسط ستاد بحران انجام شده است.

مدیرکل ستاد بحران سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به تداوم بارندگی‌های شدید در جنوب استان تحت تاثیر پدیده مونسون و طوفان در شمال استان همچنان احتمال خسارت محتمل است.

وی خاطر نشان کرد: سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی و موقعیت خاص جغرافیایی همواره با بحران‌های طبیعی روبروست که سیل، خشکسالی و توفان‌های سهمگین ۱۲۰ کیلومتری بطور همزمان از بحران‌های این استان است.

محبی گفت: بروز بارندگی شدید و جاری شدن روان آب در روزهای اخیر، علاوه بر بسته شدن ۴۲ راه روستایی محدوده رودخانه کاجو قصرقند محورهای فرعی و روستایی مهرستان- ایرانشهر، اسپکه- فنوج و پشامگ – مورتان را نیز بست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *