می 24, 2024
در تابستان ۱۴۰۲ به تعمیر چیلر اهمیت ویژه دهید!

چیلرها باید قبل از شروع فصل گرما سرویس و بازبینی شوند تا در صورت کوچک‌ترین مشکل، عیب یابی شود. اگر این فرآیند را نادیده گرفته و انجام ندهید، ممکن است هزینه‌های بسیار زیادی را جهت تعمیر ساید قطعات چیلر خرج کرده و در فصل تابستان از این سیستم محروم شوید. در ادامه قصد داریم به نکات ضروری درباره تعمیر چیلر پرداخته و با این سیستم کمی بیشتر آشنا شویم.

چیلر چیست؟

قبل از هر چیزی به سراغ آشنایی با این سیستم خواهیم رفت. چیلر یک سیستم جهت حذف گرما است که از طریق یک سیکل ترمودینامیکی (تراکی یا جذبی) این فعالیت را انجام می‌دهد. از این سیستم اغلب در ساختمان‌هایی که واحدهای زیادی داشته یا ساختمان‌های تجاری و صنعتی استفاده می‌شود.

در ساختمان‌های بلند مرتبه از این سیستم به عنوان خنک سازی محیط استفاده شده و نقش بسزایی هوای محیط دارد. اما در واحدهای صنعتی از این سیستم به عنوان خنک سازی دستگاه‌ها و حذف گرمای محیط استفاده می‌شود که در فرآیند این واحدها تاثیر مستقیم دارد.

چرا باید چیلر را تعمیر کنیم؟

چیلرها از قطعات و اجزای مختلفی تشکیل شده‌اند که روند سلامت هر یک از این قطعات به دیگری وابسته بوده و در صورت خرابی در یک قطعه، موجب آسیب‌های جدی به سیستم است. برای جلوگیری از آسیب به این سیستم باید برخی نکات را رعایت کنید. اولین و مهم‌ترین نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید، بازبینی و سرویس تمام اجزا است.

این سیستم پیچیده از قطعات زیادی تشکیل شده که در صورت خرابی هر کدام، ممکن است هزینه‌های زیادی را روی دستتان بگذارد. به همین علت است که می گوییم ت عمیر چیلر از ضروری‌ترین فعالیت‌ها قبل از شروع فصل گرماست.

اگر به صورت دائمی در مدت زمان‌های مشخص اقدام به سرویس و بازبینی چیلر بکنید، دیگر نباید نگران خرابی و هزینه‌های زیاد این سیستم باشید. پس فراموش نکنید که بهتر است در دوره‌ های مشخص اقدام به سرویس این سیستم کرده و مخصوصاً در فصل تابستان هوای چیلرتان را بیش از قبل داشته باشید.

تعمیر چیلر را به چه کسی بسپاریم؟

همانطور که می‌دانید، چیلر از قطعات و اجزای مختلفی تشکیل شده که تعویض هر یک از این قطعات ممکن است هزینه‌های زیادی داشته باشید؛ در همین راستا باید فعالیت‌هایی مثل تعمیر چیلر را به افراد متخصص و با سابقه بسپارید تا کوچک‌ترین خطری سیستم شما ره تهدید نکند. اما چگونه مهندسان مجرب و متخصص را در این زمینه پیدا کنیم؟

یکی از اصلی ترین راه‌ها برای جذب مهندسان مجرب در زمینه تعیمر چیلر، جست و جو در فضای مجازی و اینترنت است. اگر کمی درباره این فعالیت تحقیق کنید، قطعاً در نهایت به دو یا سه شرکت در این زمینه می‌رسید که امروز قصد داریم با یکی از آن‌ها به نام تیم فنی و مهندسی کارا پمپ آشنا شویم.

کارا پمپ متشکل از مهندسان مجرب در زمینه چیلر، موتورخانه، تهویه مطبوع وغیره است که سابقه درخشانی را در این زمینه کسب کرده است. در ادامه با کارا پمپ فعالیت‌هایش بیشتر آشنا خواهیم شد.

چرا کارا پمپ؟

همانطور که در ابتدای مقاله مطالعه کردید، چیلر یک سیستم به شدت حساس و پیچیده است که باید توجه بسیاری به روند فعالیت و سرویس آن بکنید. در هیمن راستا باید در دوره‌های معین آن را سرویس و بازبینی کرده و این فعالیت را به مهندسان متخصص در این زمینه بسپارید.

تیم فنی و مهندسی کارا پمپ فعالیتش را در زمینه اجرای تاسیسات مکانیکی آغاز کرده و حدود ۱۰ سال سابقه درخشان در این حوزه دارد. حال با ورود به فضای مجازی توانسته خدماتش را به کارفرمایان محترم معرفی کرده تا با خیال راحت به این شرکت اعتماد کرده و اجرا یا تعمیرات خود را بسپارید.

کارا پمپ در زمینه تعمیر چیلر (همانند سایر خدمات) مهندسان مجرب را جذب نموده و در انجام این فعالیت حرف اول را می‌زند. علاوه بر آن مهندسان این شرکت در دوره‌های آموزشی شرکت کرده و روز به روز دانش خود را افزایش خواهند داد. شما می‌توانید با خیال راحت فرآیند تعمیر چیلرتان را به کارا پمپ بسپارید و در صورت هرگونه نارضایتی، هزینه‌ای به این شرکت پرداخت نکنید.

همچنین اگر به مشاوره رایگان درباره تعمیر چیلر یا سایر خدمات نیاز داشتید، می‌توانید به صورت شبانه روزی و کاملاً رایگان با کارشناسان این تیم تماس گرفته و مشاوره حضوری یا تلفنی دریافت کنید. جهت ارتباط با تیم فنی و مهندسی کارا پمپ می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۷۶۹۷۱۲۳ تماس حاصل کرده یا به آدرس اینترنتی karapump.ir مراجعه فرمایید.

کارا پمپ در سراسر کشور آماده خدمت رسانی به کارفرمایان بوده و خدماتی مثل: تعمیر چیلر تراکمی هوا خنک و آب خنک و جذبی)، اجرا و راه اندازی چیلر، اجرای موتورخانه، بازسازی موتورخانه، اجرای سیستم‌های تهویه مطبوع وغیره را به ارائه خواهد کرد.

در تابستان ۱۴۰۲ به تعمیر چیلر اهمیت ویژه دهید!

سخن آخر

در این محتوا به صورت کامل با ضرورت تعمیر چیلر پیش از فصل تابستان آشنا شدید. همانطور که مطالعه کردید این سیستم از قطعات و اجزای متفاوتی برخوردار بوده و نیازمند بررسی و سرویس در بازه‌های زمانی مشخص است. فعالیت تعمیر چیلر را باید مهندسان متخصص در این حوزه بسپارید که یکی از شرکت‌های معتبر و پر آوازه در این حوزه، تیم فنی و مهندسی کارا پمپ است. فراموش نکنید که این شرکت به کارفرمایان مشاوره رایگان به صورت حضوری یا تلفنی ارائه خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *