ژوئن 11, 2023
در صورت تامین اعتبار، به ظرفیت تحویل۳۰ هزار کلاس درس در سال می‌رسیم


به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی وزارت آموزش و پرورش، حمیدرضا خان‌محمدی گفت: در رویکرد جدید سازمان نوسازی شعار مردمی‌سازی دولت تقویت شده است و این روند باید در سال جدید ادامه داشته باشد. کار برای مردم بسیار مهم است و مدیران کارهای بزرگی را در پیش دارند، لذا در این ایام مبارک از خداوند بخواهیم در خدمت به مردم به ما کمک کند، چراکه هیچ موفقیتی بدون اراده خداوند صورت نخواهد گرفت.


رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با اشاره به طرح‌هایی که اخیرا در این مجموعه آغاز شده است، گفت: طرح «شهیدآرشام سریداران» بامحوریت ساماندهی مدارس سنگی با جذب منابع مشارکتی لازم به مرحله اجرا درآمده است.


وی با اشاره به اجرای طرح شهید عجمیان در عید نوروز گفت: در این طرح گروه‌های جهادی به برکت نام شهیدان جریان قابل توجهی را در سطح کشور به راه انداخته‌اند که در فصل تابستان با همراهی دستگاه‌های مختلف با گستردگی بیشتری ادامه خواهد داشت.


خان‌محمدی ادامه داد: «جایزه ملی نصیر» را فرصتی جهت دریافت فکرها و ایده‌های ناب جوانان جهادی است که در سال جدید باید با برنامه‌ریزی و تلاش لازم با استقبال نخبگان جوان و نوجوان اجرایی شود. با حضور جوانان نخبه و متخصص در مجموعه سازمان می‌توانیم در صورت تامین اعتبار لازم، سالانه به ظرفیت تحویل۳۰ هزار کلاس درس برسیم.


معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان این که سال گذشته موفقیت‌های خوبی در تخصیص اعتبارات حوزه مدرسه سازی داشته‌ایم، اظهار داشت: با تلاش‌های انجام‌شده در بودجه سال ۱۴۰۲، اعتبارات قابل توجهی مصوب شد که بسیار خوشحال‌کننده و امیدآفرین است، هرچند حذف برخی از مواد نگرانی‌هایی دارد، اما امیدواریم با مشارکت دیگر دستگاه‌ها پوشش لازم صورت پذیرد.


وی افزود: در سال گذشته در خصوص استانداردسازی سامانه‌های گرمایشی و سرمایشی اقدامات قابل توجهی انجام شد که در سال جدید باید تداوم یابد، در موضوع زلزله شهرستان خوی تلاش مناسبی برای استقرار و استمرار روند آموزش صورت پذیرفت و بدون کمترین ایجاد تعهد موضوعات مختلف به خوبی مدیریت شد. در حوزه خیرین نیز روند مشارکت مردم در مدرسه‌سازی تسریع و توسعه یافت و جلسات خوبی برگزار شد.


رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس تاکید کرد: باید تلاش کنیم شاخص‌های مطلوب سازمان تعیین و تا پایان دولت محقق شوند. تحول در مدرسه‌سازی با رویکرد صنعتی سازی اقدامی است که لازم است در سال جدید شروع شود، با تلاش مضاعف و بالا بردن سرعت تکمیل پروژه‌ها، باید نیاز کشور در تخریب و مقاوم‌سازی تک‌رقمی شود.


خان‌محمدی در پایان تصریح کرد: آنچه امروز در جمهوری اسلامی ایران مورد انتظار است تاکید بر مدل مدیریت اسلامی از جنس مدیریت ائمه معصومین (ع) است و سازمان نوسازی مدارس باید در این خصوص باید پیشتاز باشد.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *