می 24, 2024
رئیس جهاد کشاورزی فارس:اتخاذ مشوق های سرمایه گذاری جهت توسعه گلخانه های فارس ضرورت دارد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس بر ضرورت اتخاذ مشوق های لازم برای سرمایه گذاران جهت توسعه گلخانه ها تاکید کرد و گفت: باید ترتیبی اتخاد شود تا واحد های دارای پیشرفت فیزیکی بالاتر در اولویت دریافت بسته های حمایتی و تشوقی قرار گیرند.

به گزارش سینا پرس فارس به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، مجتبی دهقان پور در نشست بررسی پیشرفت فیزیکی گلخانه های این استان بیان کرد: در شرایط امروز که سیاست های کلان کشور به دنبال کاهش تورم و جلوگیری از رشد پایه پولی است باید متقاضیانی که با سرمایه شخصی اقدام به ایجاد و توسعه گلخانه می کنند حمایت بیشتری شوند.

این مقام مسئول با بیان اینکه اغناء سازی سرمایه گذاران به شرایط کنونی و کمبود منابع اعتباری برای اعطای تسهیلات امری بدیهی و لازم است، اظهار کرد: با اقناع متقاضیان، علاقه مندان به سرمایه گذاری در حوزه گلخانه و کشاورزی بی شک راه حل های جایگزین برای تهیه منابع لازم را دنبال می کنند.

دهقان پور با اذعان به اینکه سرمایه گذاری در حوزه گلخانه از جمله بخش های دارای ارزش افزوده مناسب است، افزود: تسریع در به بهره برداری رساندن واحد های در حال ساخت می تواند از خواب سرمایه و مستهلک شدن تاسیسات جلوگیری و به بازگشت سرمایه در یک دوره کوتاه تر کمک کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس به لزوم استفاده از ظرفیت ایجاد گلخانه های کوچ مقیاس نیز پرداخت و اضافه کرد: با استفاده از قابلیت های نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی می توان به توسعه این نوع گلخانه ها در قالب مشاغل خانگی کمک کرد.

وی با اشاره به اینکه در کشاورزی تنها نگاه به تولید راهگشا نخواهد بود، ابراز کرد: توجه به مصرف بهینه نهاده ها به ویژه آب و ارزیابی شرایط بازار محصولات دو موضوع مهم در کنار نگاه تولیدی در کشاورزی است که به صورت همگام باید مد نظر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *