ژوئن 20, 2024
رفع نقص فنی ایستگاه پمپاژ آب شهر قیدار


علیرضا جزء قاسمی، امروز با اعلام این خبر،  اظهار کرد: این حادثه که به دلیل نشت آب در تاسیسات ایستگاه پمپاژ شماره 2 شهر قیدار رخ داده بود، با تلاش شبانه نیروهای شرکت آب و فاضلاب استان زنجان طی 9 ساعت رفع و خدمات مستمر آب در این شهر برقرار شد.


مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان، ادامه داد: در این عملیات با برنامه ریزی مناسب، تامین به موقع الکترو پمپ  و برخورداری از نیروهای فنی و متخصص، نسبت به نصب پمپ های جدید در کمترین زمان اقدام و ایستگاه پمپاژ وارد مدار بهره برداری شد.


وی یادآورد شد: شهر قیدار به لحاظ موقعیت جغرافیایی فاقد منابع آب زیرزمینی بوده و بیشتر آب مورد نیاز این شهر از دشت “گوندره” تامین می شود.


وی، افزود: به دلیل وجود اختلاف ارتفاع دشت گوندره با شهر قیدار، پمپاژ آب به شهر در سه مرحله انجام می شود که این روند ریسک بهره برداری را به طور قابل توجهی بالا می برد و هرگونه قطع برق و یا نقص فنی، آبرسانی به این شهر را دچار اختلال می کند.


جزء قاسمی در پایان،  ابراز امیدواری کرد در آینده با انتقال آب از سد تالوار علاوه بر تامین آب شرب شهر قیدار، ریسک بهره برداری از آب در این شهر نیز کاهش یابد.


 


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *