ژوئن 20, 2024
روایتی از قطار سواری آقای استاندار در قطار سوزان ورامین - تهران +فیلم

به گزارش خبرنگار جامعه خبرگزاری فارس، این روزها و در گرمای شدید و طاقت فرسای اواخر بهار، مسافران قطار محلی مسیر گرمسار، پیشوا و ورامین و شهرهای اقماری این مسیر به علت کمبود واگن و صندلی و عدم سیستم تهویه و خنک کننده مناسب به شدت در تنگنا و مشقت قرار دارند.

این شرایط در حالی است که بارها مردم و مسافران هر روزه این قطهار های محلی مشکلات روزمره این مسیر پرتردد را به طرق مختلف به گوش مسؤولان امر رسانده اند؛ اما گویی هیچ گوش شنوایی وجود ندارد. 

هرروز مردان و زنان زیادی به علت اشتغال به کار در شهر تهران و یا دانشجو بودن در دانشگاههای پایتخت مجبور هستند جور و سختی این مسیر را در قطار محلی کشیده و خود را به محل کار برسانند.

 تردد قابل توجه و زیاد مسافر در این قطارها به شکلی است که هرروز در اثر تراکم مسافر دعوا و کشمکش زیادی بر سر سوار شدن و نشستن بر صندلی داغ و آزار دهنده این قطارها کلافه کننده و دردسر ساز شده است.

مدیران قطارهای روزانه محلی نیز فقط با گفتن این مطلب که مشکلات را گزارش کرده ایم از پاسخ دادن شفاف در خصوص مشکلات یاد شده سر باز می زنند.

اما امروز علیرضا فخاری، استاندار تهران و ناصر بختیاری، مدیرعامل رجا و تنی چند نفر از مسؤولان مرتبط مسافران یک ساعته قطار محلی پیشوا، ورامین و تهران بودند.

در این مسافرت یکساعته استاندار و دیگر مسؤولان حوزه حمل و نقل رجا ژای درد و دل مردم نشستند و از کمبود واگن، صندلی و نبود سیستم خنک کننده روایت کردند.

علیرضا فخاری استاندار تهران در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه خبرگزاری فارس بیان داشت:بنده برای همین موضوع آمدم تا خودمان نیز مشکلات این مسیر را حس کنیم.

وی ادامه داد: کمبود قطار و فضای استفاده وجود دارد. دلیلش این است که این قطاری که طراحی شده به تناسب جمعیتی که می پذیرد به همان میزان می تواند تهویه مطبوع داشته باشد و وقتی جمعیت اضافه می شود دیگر قدرت تهویه هم ندارد.

استاندار تهران یادآور شد:امروز بررسی کردیم چه راهکارهای فنی و جایگزینی وجود دارد. راهکار فنی که تقریبا محال است؛ چون سیستم فنی این قطارها بر اساس همین وضعیت طراحی شود و برخی خراب است و باید درست شود و برخی نیز باید قطار اضافه شود.

فخاری متذکر شد:این دو راهکار است و اگر این دو حل شود مشکل مردم حل می شود؛ چون میزان تقاضا زیاد است.برای تامین رام قطار مشکل داریم و برخی رامها نیاز به تعمیر دارد و منابع حاصل از درآمد فروش بلیط دارد پوشش دهنده هزینه‌های شرکت رجا نیست؛ یعنی چیزی حدود 10 برابر تخفیف داده می شود.

 

 

استاندار تهران ابراز کرد: اگر در این تعامل دو طرفه قرار گیریم و اکنون نیز بحث شد و گفتم سرویس خوب بدهید و کرایه خوب بگیرید.البته تا اینکه دوستان رجا تصمیم گیری کنند زمان بر است و باید منطبق بر واقعیتها باشیم.تلاش می کنیم در اولین فرصت ممکن با انتقال مسائل و مشکلات، شرکت رجا را به نقطه اطمینان بخش برسانیم تا جبران این کسری ها بکند تا مشکل مرتفع شود.

وی افزود:قرار است برآوردی صورت گیرد و وزیر رفاه و تامین اجتماعی هم در جریان قرار گرفتند تا جبران منابع مالی صورت گیرد تا در اولین فرصت اضافه کردن رامها و تعمیرات لازم صورت گیرد.

پایان پیام/

 
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *