ژوئن 16, 2024
رکوردزنی قیمت بنزین در آمریکا در 10 سال اخیر

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از اویل پرایس، درحالی‌که قیمت بنزین در آمریکا کمی کاهش یافته اما در بالاترین رقم تابستانی در بیش از یک دهه گذشته قرار دارد و این درحالی است که سفرهای تابستانی رو به پایان است.

متوسط قیمت بنزین در این کشور در حال حاضر 3.803 دلار در هر گالن است که از 3.829 دلار ماه گذشته کمتر اما از 3.764 دلار تابستان سال گذشته بیشتر است.

تقاضای بالا و توقف فعالیت برخی پالایشگاه‌ها دلیل عمده این افزایش قیمت عنوان شده است؛ از طرفی کمی عرضه در بازار نفت خام نیز قیمت‌ها را بالا برده است.

پالایشگاه «دلتا» با ظرفیت تولید روزانه 185 هزار بشکه و پالایشگاه «ایروینگ» با ظرفیت تولید روزانه 320 هزار بشکه در تمام ماه سپتامبر و بخشی از ماه اکتبر تعطیل خواهند بود و این تعطیلی سبب می‌شود تا حدود 9 درصد از تولید در این مناطق تحت تاثیر قرار بگیرد.

پاتریک دهان، رئیس موسسه تحلیل محصولات نفتی  «گس بادی» به رویترز گفته است: «این افزایش قیمت در این زمان از سال کاملا غیرعادی است.» ما معمولا (در این زمان) شاهد کاهش قیمت بودیم.

افزایش قیمت بنزین یکی از چالش‌های پیش روی مصرف‌کنندگان آمریکایی است. گرمای بی‌سابقه هوا در تابستان به میزان چشمگیری مصرف برق را بالا برده و اکنون آنها با افزایش مبلغ قبوض برق خود مواجه هستند.

بر اساس گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA)، یک خانوار به طور متوسط حدود 262 دلار در سال برای هزینه وسایل سرمایشی و تهویه مطبوع هزینه می‌کند که این رقم آن در مناطق گرم و مرطوب جنوب شرق آمریکا به 525 دلار می‌رسد.

پایان پیام/

 
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *