ژوئن 20, 2024
رکورد جدید میزان مصرف برق کشور در روز نیمه تعطیل


به گزارش ایلنا، مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به اینکه پنجشنبه ۲۹ تیرماه یک روز نیمه تعطیل محسوب میشد و‌طبیعتا مصرف برق در روزهای پنجشنبه و جمعه کمتر است گغت :میزان مصرف برق کشور در روز نیمه تعطیل پنجشنبه ۲۹ تیرماه جاری عدد ۶۹ هزارو ۶۵۲ مگاوات را در گزارشات مرکز ملی راهبری شبکه برق کشور ثبت نمود . 


سخنگوی صنعت برق افزود :  بیشترین تقاضای مصرف برق ثبت شده در سال گذشته 69 هزار و 458 مگاوات بود که در روز 25 مرداد 1401 ثبت شده بود. 


مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران تاکید کرد : شبکه سراسری برق کشور پایدار است و کلیه همکاران صنعت برق در بخشهای تولید نیروگاهی انتقال و توزیع مشغول خدمت رسانی برای تامین و تحویل برق مطمئن به کلیه مشترکان می باشند .


سخنگوی صنعت برق با اشاره به گزارشات سازمان هواشناسی کشور مبنی بر کرمتر  شدن مجدد دمای هوا در اکثر نقاط کشور بویژه جنوب و جنوب شرق کشور در هفته آتی،  از کلیه هموطنان درخواست کرد با مدیریت مصرف برق  و عدم استفاده ا ز وسایل برقی پرمصرف در ساعات اوج مصرف و تنظیم دمای وسایل سرمایشی بر روی 24 درجه و یا استفاده از دور کند کولرهای آبی صنعت برق را در عبور از روزهای گرم تابستان یاری نمایند.


وی در پایان به مشترکان پر مصرف توصیه کرد : طرح پاداش مدیریت مصرف برق مشترکان خانگی کماکان و‌تا پایان شهریور ادامه دارد و برای جلوگیری از دریافت قبض های سنگین با کاهش مصرف برق خود از دریافت پاداش های بی سابقه بهره مند شوید.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *