جولای 16, 2024
رکورد مصرف برق در سال جاری شکست/ معادل مصرف برق 3 استان افزایش مصرف داشته‌ایم


به گزارش ایلنا از وزارت نیرو، مازیار جمشیدی گفت: در سه روز گذشته با افزایش دما و تداوم گرما دراکثر نقاط کشور میزان تقاضای مصرف برق نیز افزایش یافت و رکورد مصرف برق از ابتدای سال جاری شکسته شد .


وی افزود: بر اساس پیش‌بینی مرکز ملی راهبری شبکه برق کشور، میزان مصرف برق در چند روز گذشته 3300 مگاوات افزایش داشته که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته عدد بزرگی است .


مدیر بهره‌برداری و کنترل سیستم دیسپاچینگ ملی با بیان اینکه گرمای هوا و بالطبع میزان مصرف برق هم به دلیل استفاده از وسایل سرمایشی افزایش یافته است گفت: هموطنان عزیز با شرکت در طرح پاداش مشترکان خانگی وزارت نیرو و انجام راهکارهای ساده مدیریت مصرف برق از جمله تنظیم دمای وسایل سرمایشی بر روی 24 درجه و یا استفاده از دور کند کولرهای آبی و یا استفاده نکردن ازوسایل برقی پرمصرف (در ساعات اوج مصرف برق) می‌توانند مبلغ قبض برق خودرا کاهش دهند و از پاداش‌های بی‌سابقه وزارت نیرو برخوردار شوند .


جمشیدی در رایان ضمن تشکراز هموطنانی که در این طرح شرکت کردند از دیگر مشترکان خانگی به خصوص پرمصرف‌ها هم که تاکنون به طرح نپیوستند دعوت کرد درطرح پرداخت پاداش صرفه جویی وزارت نیرو شرکت کرده و با اندکی کاهش مصرف نسبت به دوره مشابه سال گذشته از فرصت برخورداری از پاداش‌های صرفه‌جویی بهره‌مند شوند.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *