اکتبر 4, 2023
ساخت ۲۰۰ مدرسه بزرگ‌مقیاس با رویکرد کانون پیشرفت محله

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، حمیدرضا خان‌محمدی با تمجید از اقدامات ارزنده خیرین مدرسه‌ساز خطاب به آنها، اظهار کرد: حضور خیرین رکن کار نوسازی مدارس محسوب می‌شود و ارزش کار شما را بالا می‌برد که دانایی، روشنایی و عقلانیت را در جان و دل دانش‌آموزان روشن می کنید و این ویژگی منحصر بفرد کار شما محسوب می‌شود.

وی با اشاره به ضرورت تلاش و‌ حضور بیشتر مدیران در محل پروژه‌ها تا آغاز سال تحصیلی، گفت: تا پایان مهر بار سنگین ثانیه‌ای داریم و تعهد داریم ۱۰ هزار کلاس درس را تحویل دهیم و تمام تلاش ما بر این است تا مهر خوبی را داشته باشیم.

خان‌محمدی در خصوص طرح شهید عجمیان گفت: این طرح یک کار نهضتی است که با محوریت قرارگاه جهادی عدالت تربیتی و نصیب آموزشی برابر در حال انجام است؛ خوشبختانه طبق آمار بازخورد بسیار مثبتی داشته‌ایم و همه از این کار رضایت دارند؛ قرار است ۱۰۰ هزار کلاس درس  از مسیر این طرح در سال ۱۴۰۲ بهسازی و شاداب‌سازی شود.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با تأکید بر جهش دو برابری در حوزه تجهیزات هنرستانی و استانداردسازی سامانه‌های گرمایشی و سرمایشی، تصریح کرد: بهره‌وری خوب است اما باید بهره‌وری را بالا ببریم و عالمانه به جمع‌بندی برسیم.

وی افزود: با تلاش‌های در حال انجام سعی می‌شود همه چیز بر اساس عدالت پیش برود؛ استان‌های دارای سرانه پایین باید اعتبارات بیشتری جذب کنند.

خان‌محمدی با بیان اینکه باید به نقطه هدف‌گذاری شده مبنی بر تحویل ۱۰ هزار کلاس درس برسیم، افزود: تا آغاز سال تحصیلی باید تلاش ما شبانه‌روزی باشد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از ساخت ۲۰۰ مدرسه بزرگ‌مقیاس با عنوان کانون تربیت و پیشرفت محله که محور آن مسجد است خبر داد و گفت: این موضوع در کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی مورد تصویب قرار گرفت.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *