ژوئن 20, 2024
ساعت کار ادارات این استان هم تغییر کرد

محمد حمیدی، سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان اظهار کرد: پیرو نامه شماره ۴۰۳ مورخ پنجم فروردین‌ماه ۱۴۰۲ معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور، منضم به تصویب نامه شماره ۲۴۳۱۸۷ / ت ۶۱۰۱۱  مورخ ۱۸ اسفندماه ۱۴۰۱ هیأت وزیران در زمینه تغییر ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی با هدف مدیریت بهینه مصرف انرژی، ضمن توصیه مؤکد به رعایت صرفه‌جویی در منابع ساعات کاری ادارات تغییر می‌کند.

وی افزود: ساعات کاری کلیه دستگاه‌های اجرایی، نهادها، شرکت‌های دولتی، مؤسسات عمومی غیردولتی و شهرداری‌های استان سمنان از ۱۵ خردادماه تا ۱۵ شهریورماه ۱۴۰۲ در روزهای کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۶ صبح تا ۱۳ و روز کاری پنجشنبه از ساعت ۶ صبح تا ۱۲ و شرکت‌ها، مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها که در روز پنجشنبه تعطیل هستند، از ساعت ۶ صبح تا ۱۴:۴۵ تعیین می‌شود.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان ادامه داد: ساعت کار بانک‌های این استان در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۶ صبح تا ساعت ۱۳:۳۰ (ویژه کارکنان) و ۶:۳۰ تا ۱۳ (ویژه مشتریان) و در روز پنج‌شنبه نیز از ساعت ۶ صبح تا ۱۲:۳۰  (ویژه کارکنان) و از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۲ (ویژه مشتریان) اعلام می‌شود.

حمیدی ادامه داد: ساعت کار مراکز درمانی و سایر مراکز خدمات‌رسان که مکلف به ارائه خدمات مناسب و شبانه‌روزی به مردم هستند از این قاعده مستثنا است.

وی عنوان کرد: دمای محیط کار حداقل در ۲۵ درجه سانتی‌گراد تنظیم شده و سیستم‌های سرمایشی یک ساعت قبل از تعطیلی ادارات (ساعت ۱۲ ظهر) خاموش شود.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان بیان کرد: روشنایی داخل ساختمان تا حد امکان کاهش یابد و روشنایی محوطه بیرونی در این بازه زمانی به حداقل برسد.

حمیدی اضافه کرد: دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند در ساعات اداری نسبت به کاهش مصرف انرژی ۳۰ درصد نسبت به دوره پایه سال ۱۴۰۱ و همچنین ۶۰ درصد مصرف در ساعات غیراداری اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: با استفاده از مولدهای اضطراری، در ساعات پیک تابستان (ساعت ۱۲ تا ۱۸) بار مصرفی تأمین و با هماهنگی شرکت توزیع برق استان سمنان برای بازدید، نصب کنتور و تأمین سوخت مورد نیاز مولد اقدام شود.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان خاطرنشان کرد: مسؤولیت اجرای مفاد این بخشنامه برعهده بالاترین مسؤول هر دستگاه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *