ژوئن 16, 2024
ساماندهی ۱۵۰۰ مدرسه کانکسی تا پایان سال ۱۴۰۲

 به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، حمیدرضا خان‌محمدی رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از اماکن آموزشی و پرورشی ۴ شهرستان جنوب استان ایلام بازدید و از نزدیک در جریان وضعیت فضا و تجهیزات واحدهای آموزشی این مناطق قرار گرفت.

وی در بدو ورود به استان ایلام در نشستی با نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و مدیران استان، از ساماندهی یکی هزار و ۵۰۰ مدرسه کانکسی در سطح کشور تا پایان سال ۱۴۰۲ خبر داد و افزود: نباید توقع حذف مدارس کانکسی را داشته باشیم با توجه به شرایط اقلیمی و نیاز مناطق مختلف کشور می توان با استفاده از ظرفیت این نوع مدارس مانع ترک تحصیل دانش آموزان شد.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور برنامه این سازمان در استان ایلام را کمک به بهسازی بافت های فرسوده واحد های آموزشی عنوان کرد و گفت: علاوه بر آن در همین سفر کمک خوبی به سیستم سرمایشی و گرمایشی مدارس استان صورت می گیرد.

 خان محمدی با حضور در شهرستان‌های جنوبی استان از واحد‌های آموزشی این مناطق بازدید به عمل آورد و در این سفر با حضور در شهرستان‌های بدره، دره شهر، آبدانان و دهلران ضمن بازدید از پروژه‌های عمرانی و نیمه تمام آموزش و پرورش در این شهرستان‌ها از نزدیک در جریان نیازهای عمرانی و  روند خدمت رسانی قرار گرفت.

وی با حضور در هنرستان فاطمیه شهرستان بدره از این واحد آموزشی بازدید کرد. در ادامه نیازهای عمرانی این شهرستان بررسی و مقرر شد در راستای مولد سازی اماکن بلا استفاده در این شهرستان احصا شود.

ورود به شهرستان دره شهر

شهرستان دره شهر مقصد بعدی رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور بود که در این بازدید فرماندار و مدیر آموزش و پرورش نیازهای این شهرستان را با معاون وزیر آموزش و پرورش در میان گذاشتند.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در حاشیه این سفر، هدف از بازدید خود از استان ایلام را ارزیابی وضعیت واحد‌های آموزشی و نیازهای عمرانی استان بیان کرد و افزود: در این سفر که با محوریت بررسی وضعیت مدارس جنوب استان صورت گرفت با توجه به مرزی بودن بعضی از این شهرستان‌ها و محرومیت منطقه سعی بر این بود که مهمترین مسائل و ضرورت‌های عمرانی دستگاه تعلیم و تربیت در این منطقه شناسایی شود و با کار کارشناسی و مطالعه دقیق به رفع نیازهای عمرانی بپردازیم.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در ادامه سفر خود با حضور در شهرستان آبدانان به بررسی مهمترین مسائل این شهرستان پرداخت. بازدید از پروژه های نیمه تمام شهرستان و بخش سراب باغ از برنامه های خان محمدی در این شهرستان بود.

پایان بخش سفر یک روزه خان محمدی به استان ایلام حضور و برگزاری نشست مشترک با مسؤولان شهرستان دهلران در محل فرمانداری ویژه این شهرستان بود.

در این جلسه مشکلات و مسائل آموزشی و عمرانی شهرستان دهلران بررسی شد.ضرورت نوسازی سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی شهرستان، سرویس بهداشتی مدارس، سرویس های ایاب و ذهاب دانش‌آموزی، خانه معلم و نمازخانه های مدارس و… از مهم ترین موضوعات مطرح شده در این نشست بود.

معاون وزیر آموزش و پرورش در این جلسه اظهار امیدواری کرد: با برنامه‌ریزی لازم در بازه زمانی مشخص و از محل اعتبارات و کمک های خیرین مشکلات مدارس منطقه مرتفع شود.

ضرورت اضافه شدن ۶۰ کلاس درس به مجموع فضاهای آموزشی جنوب استان ایلام

خان محمدی در پایان سفر یک روزه خود به استان ایلام از ضرورت اضافه شدن ۶۰ کلاس درس به مجموع فضاهای آموزشی استان ایلام به خصوص در شهرستان های جنوب استان خبر داد و ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزی لازم این مهم تا پایان سال ۱۴۰۳ محقق شود.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تصریح کرد: درصدد هستیم تا با تخصیص اعتبار لازم در زمینه تجهیزات سرمایشی و بهسازی واحد‌های آموزشی از جمله اختصاص هزینه ایزوگام و آسفالت به مدارس منطقه کمک هایی صورت پذیرد. تیم‌های فنی سازمان نوسازی مدارس به شهرستان های استان اعزام می شوند تا پس از اظهار نظر رسمی آنان در خصوص مقاوم سازی و یا تخریب بعضی از واحد های آموزشی این شهرستان ها تصمیم گیری به عمل آید.

گفتی است، رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در این سفر از شهرستان‌های بدره، دره شهر، آبدانان و دهلران بازدید به عمل آورد و از نزدیک در جریان نیاز های عمرانی این چهار شهرستان قرار گرفت.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *