می 24, 2024
سبزه میدان زنجان محور گردشگری با استاندارد بین المللی خواهد بود

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، سید سعید صفوی، شامگاه امروز (جمعه7مهر1402) در آئین شانزدهمین جشنواره ملی آش و هفدهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی در زنجان، با حضور شرکت کنندگان از سراسر کشور، مسئولین استانی و کشوری، در محل نمایشگاه بین المللی کاسپین زنجان، با اشاره به هنرمندی ایرانیان در مجموعه گردشگری، تفریحی گاوازنگ زنجان از 7تا یازدهم مهرماه، اظهارداشت: رویدار و جشنواره ملی آش وخوراک ایرانی و نمایشگاه صنایع دستی ملی با تعامل مسئولین و با ایجاد زیر ساخت ها و پرداخت تسهیلات 92میلیاردی در راستای شناسایی هر چه بیشتر ظرفیت های گردشگری، فرهنگی و صنایع دستی اقدامات مطلوب برای برگزاری این جشنواره داشته است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، با بیان اینکه برگزاری این جشنواره و رویداد ملی در 150 غرفه صنایع دستی و 50 غرفه آش و خوراکی های ایرانی از سراسر کشور در حال برگزاری است، ادامه داد: دراین نمایشگاه که غرفه ای نیز به کشور روسیه اختصاص داده شده است، 9 شهر و یک روستای گردشگری جهانی نیز شرکت کرده است.

دبیر جشنواره ملی آش ایرانی، گفت: استان زنجان دارای ظرفیت های قابل شناسایی بالقوه ای است که باید در سطح ملی و بین المللی شناسانده شود.

علی اصغر شالبافیان، نیز در ادامه این آئین افتتاحیه جشنواره آش و خوراکی های ملی با اشاره به ثبت رویدارهای مهم یوم العباس و جشنواره ملی آش (ایرانی) خوراک به اسم زنجان، اظهار داشت: ریشه و جوهره هر دو رویدار ملی مهمانوازی و مهربانی مردمان استان زنجان است.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور، با بیان اهمیت و توجه به شعار زنجان میزبان مهربان، ادامه داد: استان زنجان در صدر استانهای برگزار کننده رویداد های مختلف ملی و بین المللی در حوزه های خوراک (آش ایرانی) کشاورزی و صنایع دستی قرار دارد.

وی، با بیان اینکه تعامل مسئولین استان در رفع مشکلات زیر ساختی ترافیکی در حوزه های گردشگری و برای مسافران حائز اهمیت بوده است، تصریح کرد: این اقدامات مسئولین ریشه در همدلی و مودت مسئولین استان دارد.

این مسئول کشوری، با اشاره به مقایسه استانها در حوزه های مختلف همدلی و تعامل با استان زنجان، افزود: استان زنجان دارای یک محور و مسیر توسعه گردشگری جدید است.

به گفته شالبافیان، با تکمیل پروژه بزرگ سبزه میدان زنجان و یا به عبارتی ایران کوچک و ایجاد زیر ساختها و تاسیسات دراین مجموعه در مرکز شهر زنجان اقدامات ایجاد یک محور گردشگری دارای استاندارد بین المللی را شاهد خواهیم شد.

وی، با اشاره به اینکه استان زنجان میزبان مهربان است، تاکید کرد: استان زنجان دارای پیشینه تمدنی، آثار و فرهنگهای ثبت شده زیادی در سطح کشور است.

شالبافیان، به مفاخر و اشخاص صاحب نام علمی، ادبی، مذهبی و فرهنگی استان اشاره  کرد و گفت: می توان برای این استان آثار و رویداد های متعددی را ثبت ملی و بین المللی کرد.

وی،  معرفی هرچه بیشتر جاذبه های مختلف و فراهم آوردن برخی زیر ساخت ها را در  استان مهم ارزیابی کرد و گفت: استان زنجان در حوزه های گردشگری اخیرا مجوز های زیادی را دریافت کرده است.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور،  در پایان سخنان خود، خبر از ثبت رویداد های جدید در آینده در استان داد و اضافه کرد: تولید محتوا، انتشار محتوا و ارائه صحنه های شادی آور برای شهروندان حائز اهمیت است.

 

photo_2023-09-29_20-55-52

photo_2023-09-29_20-56-06

photo_2023-09-29_20-55-55

photo_2023-09-29_20-54-59

photo_2023-09-29_20-55-44

T2695554-3865742

T2695554-3865730

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *