آوریل 15, 2024
سقوط 40 درصدی ارزش سهام شرکت توزیع برق هاوایی

‌به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، دقایقی پس از اعلام خبر آغاز تحقیقات درباره ارتباط احتمالی تاسیسات شرکت هاوایین الکتریک با آتش‌سوزی گسترده در هاوایی، ارزش سهام این شرکت 40 درصد ریخت و به کمترین میزان در 13 سال گذشته رسید.

ساکنان هاوایی دو شکایت علیه این شرکت توزیع برق مطرح کرده و می‌گویند: مسئولیت آتش‌سوزی گسترده در جنگل‌های هاوایی که به کشته شدن 96 نفر منجر شد، با این شرکت توزیع نیرو است.

البته فعلا دلیل آتش‌سوزی در هاوایی در دست بررسی است و شرکت هاوایین الکتریک هنوز به اخبار مربوط به ارتباط تاسیسات این شرکت با آتش‌سوزی واکنشی نشان نداده است.

روز جمعه و پیش از به جریان افتادن پرونده قضایی علیه شرکت مذکور، هاوایین الکتریک اعلام کرد که در حال همکاری با مقامات محلی برای یافتن دلایل احتمال آتش‌سوزی است.

توماس هایس، دبیر موسسه گریت هیل، می‌گوید: هیچ اطمینانی نسبت به ارتباط بین آتش‌سوزی و تاسیسات هاوایین الکتریک وجود ندارد و هنوز این مسئله اثبات نشده است.

روزنامه واشنگتن پست اخیرا طی گزارشی سوالاتی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ درباره عدم اجرای اقدامات کافی برای حفظ ایمنی تاسیسات هاوایین الکتریک مطرح کرده بود. چند روز قبل از آتش‌سوزی هشدارهایی نسبت به احتمال وقوع آتش‌سوزی به خاطر وزش باد در این منطقه داده شده بود.

پایان پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *