اکتبر 1, 2023
سهمیه بندی انرژی سلامت مردم انگلیس را به خطر انداخته است

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، کمیته فقر سوخت انگلیس که تحت حمایت مالی دولت این کشور قرار دارد، اعلام کرد که نتایج یک تحقیق حاکی از آن است که افزایش فقر انرژی به خاطر بالا رفتن قیمت حامل های انرژی در انگلیس باعث شده تا بسیاری از خانوارها در این کشور مجبور به خودسهمیه بندی در مصرف انرژی در فصل زمستانی که گذشت بشوند که همین امر سلامتی و تندرستی آنها را به مخاطره انداخته است.

بر اساس مطالعات انجام شده بسیاری از خانوارها در انگلیس امکان تأمین هزینه مورد نیاز برای گرم کردن خانه‌های خود در فصل زمستان گذشته را نداشته‌اند و همین امر باعث شد تا شاهد سهمیه بندی گسترده مصرف انرژی در سراسر این کشور باشیم.

شرایط به قدری برای خانوارها در عدم توانایی برای تأمین سوخت گرمایش در فصل زمستان جدی بوده که تعداد کسانی که نتوانستند هزینه سوخت خود را تأمین کنند در سال 2022 بیشتر از مجموع تعداد کل افراد با این شرایط در 10 سال قبل از آن بوده است. از همین روی بسیاری از خانوارها خودشان به سمت سهمیه بندی روی آورده و کنترهای برق یا گاز خود را از مدار خارج کردند.

گزارش کمیته مذکور می‌افزاید: افزایش هزینه‌های زندگی در سایه بالا رفتن هزینه تأمین انرژی در این کشور باعث شده تا تعداد خانوارهایی که نتوانسته‌اند قبض‌های برق یا گاز خود را پرداخت کنند به شدت افزایش یابد.

در زمستان گذشته کار به جایی رسیده بود که خانوارهای برای گرم کردن خود به سمت استفاده از پتوهای برقی یا بطری های آب داغ روی بیآورند.

پایان پیام/

 

 
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *