ژوئن 20, 2024
شیراز در یک تکاپوی عمرانی قرار گرفته است/ سه شیفت کردن پروژه‌ها در راستای تسریع در تکمی...


به گزارش ایلنا، رضا جاویدی  در نشست خبری با اشاره به برخی پروژه‌ها که اجرای آن منجر به بروز مشکلات و محدودیت‌هایی موقت ترافیکی شده است، عنوان کرد: در نهایت اجرای آن اثرگذار در تردد و خدمات رسانی می‌شود و اجرای آن با مصوبات نهاد‌های تخصصی و حاکمیتی نظیر شورای ترافیک است.


وی بیان کرد: اجرای پروژه‌های زیرساختی و عمرانی با توجه به رشد فزاینده فضا و جمعیت شیراز، امری اجتناب ناپذیر و الزامی است.


جاویدی افزود: قطعا همکاری، همراهی و صبوری شهروندان در اجرای چنین پروژه‌هایی، جای قدردانی و تشکر داشته و از طرفی برای مشکلات و محدودیت‌های ایجاد شده جای عذرخواهی دارد.


پروژه لوله گذاری در دروازه قرآن شبانه روزی انجام می شود


سخنگوی شهرداری شیراز با یادآوری اینکه پروژه لوله‌گذاری برای هدایت آب‌های سطحی از محدوده دروازه قرآن به سمت رودخانه خشک، طی روز‌های اخیر اجرایی شده است، عنوان کرد: اجرای این پروژه براساس مطالعات کارشناسی، به عنوان یک ضرورت برای پیشگیری از حوادثی نظیر سیل فروردین ۹۸، در دستور کار قرار گرفت و فاز اول آن سال گذشته انجام و فاز دوم نیز از یکشنبه اول مرداد آغاز شده است. 


جاویدی با بیان اینکه این پروژه با توجه به تبعات اثرگذار ترافیکی آن باید تا قبل از فصل جدید تحصیلی و افزایش تردد‌ها و قبل از فصل بارندگی اجرایی و کامل می‌شد، خاطرنشان کزد: لذا این پروژه به شکل شبانه‌روزی در حال انجام است و امیدواریم که در زمان مقرر به اتمام برسد.


وی افزود: پس از تکمیل لوله گذاری لایروبی کانال‌های انتقال آب‌های سطحی قبل از فصل بارش، اجرایی شود. 


جاویدی با یادآوری اینکه طی ماه‌های اخیر شاهد اجرای طرح لوله‌گذاری با هدف هدایت و دفع آب‌های سطحی در سایر مناطق شیراز نیز بوده‌ایم، ابراز کرد: اجرای این طرح در محور ورودی اصلی شیراز و یکی از مناطق مهم گردشگری این شهر عامل مشهود شدن آثار و تبعات آن بوده است.


بتن ریزی تعریض پل سلمان فارسی با رکورد ۴ روزه 


سخنگو شهرداری شیراز همچنین به پروژه تعریض پل سلمان فارسی اشاره و عنوان کرد:  بتن ریزی این پروژه طی یک رکوردی چهار روزه انجام شد و تابلو‌های ترافیکی در سطح شهر مسیر‌های جایگزین را اعلام کرده است.


جاویدی به راه‌اندازی شیفت شب پروژه‌های عمرانی شهرداری شیراز اشاره و بیان کرد: سه شیفت کردن پروژه‌ها در راستای تسریع در اجرا و تکمیل پروژه‌هاست که در یک فرآیند مدیریتی کنترل پروژه رصد می‌شوند. 


وی همچنین سرعت کند همکاری برخی از دستگاه‌های خدمات رسان در جابجایی تاسیسات را از چالش‌های عمده اجرای پروژه‌های عمرانی در شیراز دانست و خاطرنشان کرد که شهرداری از ظرفیت‌های قانونی خود برای تسریع در امور و مرور شهروندان استفاده خواهد کرد.


جاویدی با بیان اینکه مرحله یازدهم جهش عمرانی شیراز با هدف توسعه آسفالت یا ترمیم آسفالت معابر اجرایی خواهد شد، خاطرنشان کرد : موضوع آسفالت معابر از خواسته‌های جدی شهروندان بوده که در تماس با سامانه ۱۳۷ مطرح شده است. 


وی گفت:  در جهش آسفالت پیش‌بینی دو میلیون و ۲۰۰ هزار متر مربع آسفالت با اعتباری بیش از ۴۰۰۰ میلیارد ریال انجام شود و  اجرای هر مترمربع آسفالت، ۲۰۰ هزار تومان برای شهردار هزینه در بر خواهد داشت. 


جاویدی، اقدامات اجرایی شده از سوی سازمان فرهنگی شهرداری شیراز در فضاسازی مناسبتی ایام محرم را مطلوب توصیف و خاطرنشان کرد که امسال با فضاسازی منطقی و اثرگذاری مواجه هستیم.


مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری شیراز گفت: برخورد شهرداری با هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز در هر نقطه از شیراز به ویژه باغ‌های قصردشت قانونی و بدون اغماض است.


جاویدی با یادآوری اینکه چنین اقداماتی طی ماه‌های اخیر تسریع و تشدید شده است، خاطرنشان کرد: در راستای احیای حقوق عامه با همکاری جهاد کشاورزی و دادگستری فارس در قالب تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی، اجرای آرای کمیسیون ماده ۱۰۰ و آرای صادره از دیوان عدالت اداری ورود کرده‌ایم. 


سخنگوی شهرداری شیراز همچینن از آغاز تخفیف عوارض ۲۲ درصدی ساختمانی، شغلی و بهای خدمات شهرداری از ۸ مردادماه تا ۷ شهریورماه خبر داد و گفت: تخفیف عوارض ۲۴ درصدی نیز تا هفتم مردادماه جاری ادامه دارد. 


سخنگوی شهرداری شیراز ادامه داد: رفع سد معبر در معابر به عهده شهرداری است و در این راستا به یکسری از رستوران‌ها تذکر و اخطار داده شد.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *