سپتامبر 30, 2023
صادرات گاز آمریکا کاهش یافت

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، آمارهای موسسه ریفینیتیو نشان می‌دهد که صادرات گاز ال ان جی آمریکا در ماه ژوئن نسبت به ماه قبل از آن 10 درصد کاهش یافته و به 6.82 میلیون تن رسیده است. دلیل این کاهش، انجام عملیات نگهداری و تعمیرات در تاسیسات گازی آمریکا و کاهش تقاضا از سوی کشورهای عضو اتحادیه اروپا بوده است.

گزارش موسسه ریفینیتیو نشان می‌دهد که توقف برنامه‌ریزی شده فعالیت دو تاسیسات بزرگ ال ان جی در آمریکا، تولید این کشور را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کم کرده است. از سوی دیگر زمستان گرمتر از حالت طبیعی در اروپا نیز باعث شده تا شاهد بالا رفتن ذخایر گازی قاره سبز باشیم و تقاضای آنها کم شود.

به‌طور کلی واردات گاز از سوی اروپا طی ماه گذشته کاهش یافته؛ چراکه بسیاری از کشورهای اروپایی تقریبا انبارهای گازی خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پر کرده‌اند. درحالی‌که در ماه آوریل 71 درصد و در ماه می هم 60 درصد گاز صادراتی آمریکا راهی اروپا می‌شد، اما در ماه گذشته این رقم به 47 درصد رسیده است. در عین حال سهم مشتریان آسیایی از صادرات گاز آمریکا هم از 14 درصد در ماه می به 27 درصد در ماه ژوئن افزایش پیدا کرده است.

کشورهای عضو آمریکای لاتین هم طی ماه گذشته 17 درصد از کل گاز صادراتی آمریکا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خریداری کرده‌اند.

پایان پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *