می 24, 2024
عراق: عملیات‌های خرابکارانه زیادی علیه تاسیسات برق را خنثی کرده‌ایم

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از موازین نیوز، وزارت برق عراق امروز یکشنبه اعلام کرد که یک خط انتقال برق در بابل مورد خرابکاری عمدی قرار گرفته است.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای با تاکید بر مایوس شدن خرابکاران از دستیابی به اهداف خود از تخریب دکل‌ها و خطوط انتقال انرژی از طریق مواد منفجره گفت: محمد شیاع السودانی، نخست وزیرعراق برای حفاظت از تاسیسات برق در کشور تاکید موکد داشته و وزارت برق در بازسازی و ساخت دکل‌های ویران شده تلاش موفقیت آمیزی داشته است.

وزارت برق عراق افزود: هوشیاری نیروهای امنیتی و نظامی و هنگ‌های اورژانس که با بازرسی و به کارگیری دوربین‌های حرارتی مسیرهای خطوط مواصلاتی را رصد می‌کنند، موجب ناکام ماندن بسیاری از عملیات های خرابکارانه علیه تاسیسات برق شده است، تاریک‌اندیشان یک بار دیگر در تلاش هستند تا خطوط انتقال، به ویژه خطوط حیاتی که استان ها را به هم وصل می کنند، دستکاری کنند که در نتیجه آن خط انتقال برق ۱۳۲ کیلو ولتی مسیب به اسکندریه در استان بابل دچار قطعی برق شده است.

در این بیانیه آمده است: پس از قطعی انتقال برق از دو طرف در خط مذکور و انجام عملیات شناسایی در محل، مشخص شد که یک عملیات خرابکارانه عمدی موجب خاموشی خط از دو طرف شده است، اما نیروهای متخصص موفق شدند بدون تحمل خسارتی، عامل قطعی برق را  رفع کنند تا ایمنی دسترسی شهروندان به انرژی بدون هیچ خسارتی فراهم شود.

حدود 10 روز پیش بود که همزمان با ایام عاشورای حسینی در عراق بروز چند عملیات خرابکارانه در نیروگاه مبدل البصره در جنوب عراق، خطوط انتقال برق صلاح الدین در شمال عراق و همچنین نیروگاه برق جمیلة القدیمة تامین‌کننده برق شهرک صدر در شرق بغداد، برق اغلب استان‌های این کشور را برای ساعت‌ها  قطع کرد که به دنبال آن نخست وزیر عراق دستور تامین امنیت بیشتر تاسیسات برق این کشور را صادر کرد.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *