می 25, 2024
عراق 10 میلیون لیتر سوخت به بیمارستان‌های غزه اهدا می‌کند

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس  به نقل از موازین نیوز، چهل و پنجمین نشست عادی هیات دولت عراق  که امروز به ریاست محمد شیاع السودانی، نخست وزیر این کشور برگزار شد، با تصویب ارسال سوخت به نوار غزه همراه بود.

دفتر اطلاع رسانی نخست وزیر عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: در این جلسه وضعیت کلی کشور مورد بحث و بررسی هیات دولت قرار گرفت و مهمترین پرونده‌های اساسی و روند اجرای آن پیگیری و تصمیماتی در مورد آنها گرفته شد.

در این بیانیه آمده است: به منظور کاهش آلام برادران ملت فلسطین در نوار غزه که مورد تجاوز و محاصره نیروهای اشغالگر صهیونیستی قرار دارند، شورای وزیران تصمیم گرفت  به میزان ۱۰ میلیون لیتر سوخت گازوئیل به بیمارستان‌های غزه اهدا کند.

دفتر نخست وزیری عراق تاکید کرد که این کمک به منظور اعلام همبستگی عراق و ملت آن با مردم غزه ارائه خواهد شد.

البته هنوز معلوم نیست که رژیم صهیونیستی تسلیم فشارهای بین المللی برای اجازه دادن به ورود سوخت به نوار غزه خواهد شد یا به جرایم جنگی خود در تحریم این منطقه ادامه خواهد داد.

رژیم صهیونیستی با ممانعت از ورود سوخت به نوار غزه در همان روزهای نخست آغاز تجاوز نظامی خود منجر به تعطیلی تنها نیروگاه برق این منطقه شد که در نتیجه آن برق کاملا قطع شده و سوخت مورد استفاده در ژنراتورهای بیمارستان‌ها و تاسیسات حیاتی هم تمام شده یا رو به اتمام است. 

در حالی که مسئولین فلسطینی و همچنین طرف‌های منطقه‌ای و بین المللی بارها هشدار داده اند که تمام شدن سوخت چند بیمارستان باقی مانده در غزه می‌تواند آنجا را به گورستان بیماران و مجروحین تبدیل کند، مقامات رژیم اشغالگر صهیونیستی بهانه می‌آورند که حماس از این سوخت برای اقدامات نظامی استفاده می‌کند.

این در حالی است که طی روزهای اخیر با تمام شدن سوخت بسیاری از خودروهای دفاع مدنی و امداد رسانی در شهرهای مختلف نوار غزه هم از کار افتاده‌اند.

مردم غزه در نتیجه بحران کمبود سوخت و گرانی آن در بازار سیاه برخی شهرها، در روزهای اخیر وادار به خلق ابتکارهای جدیدی شده اند که شاید بارزترین آنها استفاده از روغن خوراکی در خودروهایی است  که با گازوئیل کار می‌کنند؛ کاری که در همان زمان‌های شروع محاصره نوار غزه هم انجام داده بودند.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *